Plazma, LCD, Projeksiyon televizyonları arasındaki farklar

lcd-plasma-tvAşağıdaki makalede plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs, teknolojilerin  arasındaki farklılıklar da dahil olmak üzere karşılaştırmak için size bir yol sağlayacaktır.

Birçok kişi arka projeksiyon televizyon “” , “plazma” ve “LCD düz panel”. gibi kelimlerle  kafası karışır , önce her biri arkasında yatan teknoloji anlamak gerekir .

elektronik öğeleri satın almadan önce ,  anlamak gerekir. Daha sonra karşılığı değer ve ya değmaz karar vermek mümkün olacaktır.

Aşağıda bu teknolojiler ile ilgili , birkaç kısa tanıtımlamaları bulabilirsiniz.

Arka Projeksiyon Televizyon: Bu televizyon da ekran üzerinde bir görüntü projeleri bir ekran arkasında bir lamba içerir. Bu teknoloji, aynı zamanda mikro ekran olarak ve daha geleneksel CRT veya katot ışın tüpü farklıdır, teknoloji büyük televizyon larda kullanılabilirnir.

üç farklı mikro ekran bulunmaktadır.Bunlar Sıvı Kristal Ekran (LCD), Dijital Işık İşleme (DLP) ve Sıvı Kristal Silikon (LcoS) . Her televizyon üzerindeki mikro ekran teknolojisi ne göre mikro görüntüler lambaları yılda bir kez, her iki veya üç yıl değiştirilebilir.

Plazma Televizyon: bir düz panel şeklinde Bu televizyonların neredeyse her zaman gibi, bu üreticilerin bir kompliman panelinde gerekli elektronik ev sağlayan teknolojiyi kullanır.

Bir plazma televizyon ekranı floresan lamba, iki cam paneller arasında Xenon gazı içeren oluşan kadar aynı şekilde çalışır. Plazma şeklinde Gaz, ve sonra bir elektrik üzerinden, bu Reds, blues in ışık neden olan, çalışma ve yeşillik, böylece bir görüntü yaratmak enjekte olduğunu. Her piksel, mavi kırmızı ve yeşil phosphors oluşur.

Geleneksel CRT televizyon, ancak, bu tüp bir yüzey üzerinde bir elektrik ışın yayan bir vakum tüp, bu phosphors kadar aydınlatma içerir.

Sıvı Kristal Ekran Televizyon (LCD) likit Kristal Ekran:

Olarak arka projeksiyon televizyon şeffaf bir LCD çip aracılığı ile tek tek piksel hareketli video görüntüsü, böylece ileri bir lens aracılığıyla imaj görüntüleme oluşan ışık projelendirme bir görüntü oluşturmak LCD ekran LCD ekran arka projelendirme sistemleri LCD düz panel televizyon aynı değildir Bu, bu son ekran üzerine görüntüyü yansıtan bir ayna, üzerine resim magnifies.

Yonga bir arka projeksiyon televizyon kullanılan aşırı ve bu nedenle son derece hafif, daha geleneksel televizyon ve katot ışınlı tüpler oranla çok daha az yer kaplamaksızın küçüktür.

Bu LCD arka projeksiyon televizyon,  plazma ve LCD düz panel televizyon gibi kompakt değil, çok geleneksel televizyon bilr daha küçüktür. Plazma ve LCD düz panel televizyon karşılaştırıldığında, plasmalar televizyonların daha ucuzdur ve  aynı zamanda daha geniş ekranları vardır. LCD arka projeksiyon sistemleri de parlak görüntü ve daha fazla kontrast sağlar.

Eğer plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs karşılaştırmak istiyorsanız HDTV teknolojisi Bu giriş bazı kullanımı için olmalıdır. Ne zaman bir televizyon seçerek boy oranı, ekran boyutu, çözünürlük, HDMI arayüzü ve fiyat karşılaştırmak gerekir. Ayrıca farklı markaların benzer televizyon modelleri arasında bir karşılaştırma yapmak gerekir.

Plazma, LCD, Projeksiyon televizyonları arasındaki farklar” üzerine 1 düşünce

  1. Ben bu yazıdan bir şey anlamadım LCD mi yoksa PLAZMA televiyondan hangisini tercih etmeliyim kısaca söylerseniz. Biri bana yardım etsin.. Hangi televizyonu alayım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir