n11.com ürün iade şikayet ve bildirim süreci

n11-iaden11.com dan alınan bir çok ürünle ilgili bir çok insan sıkıntılı süreçler yaşamaktadır. Ben her zaman söylerim , görmeden alınan mal can sıkabilir . Bununla ilgili olarak şirket politikasını aşağıda yazıyorum. Ama n11 com yetkilileri de bu durumlarla ilgili olarak sattığı malların tedarikçilerini iyi seçmeli ve müşteri hizmetlerini geliştirerek ,mal tedarikçilerinden daha çok müşterileri memnuniyetini ön planlda tutmalıdır.  Eğer sizinde başınızdan böyle bir süreç geçtiyse yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. n11.com şikayet ve bildirim süreci aşağıdaki gibidir. ;”

Müşteriler için Ürün İade ve Bildirim Süreci
Müşteri ve mağazayı buluşturan bir platform olan n11.com,  ürün satışı yapmamaktadır. Satın aldığınız ürünler, size sitede alışveriş yaptığınız mağaza tarafından gönderilir.
Satın aldığınız üründe sorun yaşamanız durumunda, ürünü iade etmeden önce mutlaka mağaza ile irtibata geçin. Görüşmelerinizin sonucunda, ürünü iade etmeye karar verirseniz süreci başlatıp ürünü geri gönderebilirsiniz.
Kargoyu teslim alırken ürününüzün kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasara uğrayıp uğramadığını lütfen kontrol edin. Kargo görevlisi, taşıma esnasında oluşan hasarlar için zabıt tutmakla yükümlüdür.
Mevzuat gereğince, cayma hakkına ilişkin ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. bk. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri 
 
Teslim aldığınız ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa ürünü iade etmek için, Hesabım sayfanızdan onay sürecini durdurup iade sürecini başlatabilirsiniz. İade sürecini başlatmak için lütfen Hesabım sayfanızdaki Ürün İade butonuna tıklayın.
Açılan ekranın sol bölümünde yer alan iade nedenini seçerek açıklama girin.
İade gönderdiğiniz ürüne ait kargo bilgilerini girin ve ürün iade butonuna tıklayın.
Alıcı, iade talebini ilettikten sonraki 3 takvim günü içerisinde, Hesabım sayfasından iade kargo bilgilerini girmelidir. İade kargo bilgilerinin, bu süre içerisinde girilmemesi durumunda, 2’inci takvim gününde müşteriye bir hatırlatma e-postası gönderilir. Hatırlatma e-postasının ardından24 saat içerisinde müşteri, ürünü iade etmezse iade talebi otomatik olarak iptal olur.
Taşıma esnasında oluşan hasarlar için kargo görevlisine zabıt tutturduktan sonra ürünü aynı kargo ile mağazaya göndermeniz gerekmektedir. Bu durumlarda “Kapıdan iade alanını” tıklayarak işlem yapmanız gerekmektedir.
Müşteri, ürün iade kargo bilgilerini ilettikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp işlemi sonuçlandırması için 3 iş günü süresi bulunmaktadır. İşlemin bu süre içerisinde sonuçlandırılmaması durumunda, mağazaya bir hatırlatma e-postası gönderilir. Hatırlatma e-postasının ardından 24 saat içerisinde mağaza işlemi sonuçlandırmaz ise iade talebi sistem tarafından otomatik olarak onaylanır. Ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden kesintisiz olarak müşteriye iade edilecektir.
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması, 2 ila 4 günlük bir süreyi bulabilmektedir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize artı bakiye veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebileceksiniz.
Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden ek süre talep edebilir. Müşterinin onay vermesi durumunda, ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekmektedir. “

n11.com ürün iade şikayet ve bildirim süreci” üzerine 9 düşünce

  1. Yukarıda bahsedilen konuların tamamı internet alışverişi yapan sitelerde hemen hemen aynıdır. İyi bir internet kullanıcısı ve alış verişcisi olarak yeni yeni yerler keşfediyorum. Geçtiğimiz günlerde bende http://www.dukkanim.com adresinde bir ürün gördüm almak istiyorum ama öncesinde yorumları görmek istiyorum. Alış veriş yapan arkadaşlarım bu yazıdan bana ulaşabilirler.

  2. kompresör tamircisi
    tarafından kompresor-servisi on 16 Aralık 2015 – 2 Yorum
    kompresor tamircisi , bölgelere hemen her il ve ilçede servis hizmeti sunan kompresör teknik servisleri bulunmaktadır. Ancak bu servislerin çoğu konu ile alakası bile olmayan işin ehli teknik alakasız şahıs yada kurumlar olup kompresor bakımı konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olmadıkları için yaptıkları servis işlerinde sonucu ağır hasar teknik sorunlar yada insan hayatına zarar verici ; http://www.kompresorservisi.com.tr/kompresor-servisi/

  3. N11 den aldığım tv ekranı hasarlı çıktı. Firma değişim yapmadığı gibi firma Hakkı’nda yaptıgım olumsuz yorum n11 tarafından diğer müşterilerin görmemesi için kaldırıldı. Yorumum sakıncalı imiş Nasıl bir sakınca olduğunu da açıklayamıyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir