Göz Seğirmesinin Nedenleri Anlamı ve Tedavisi Nelerdir ?

göz-seğirmesiGöz seğirmesi göz kapakların sinirlerinin etkilenmesinden kaynaklanmaktadır. Aşırı yorgunluk ve stres en sık görülen etkilerdir. Eğer uzun süre devam ederse mutlaka kontrol ettirilmelidir. Göz yorgunluğu veya kırma gücü sorunları miyop, astigmat, hipermetropi göz seğirmesine neden olabilir. Bunlardan başka çok nadir olarak bazı ciddi hastalıkların yan etkisi olarak göz seğirmesi yani blefarospazm olabilmektedir.

Göz seğirmesinin tedavisi  seğirmenin nedenine göre yapılmaktadır. Psikolojik mi, göz bozukluğu hastalığı mı , iltahibik bir durum mu olduğu tespit edildikten sonra tedavi duruma göre seçilmektedir.

Göz seğirmesinde ne zaman doktora gidilmelidir. ? Güzel bir uyku çektikten ve  iyi bir dinlenmeden sonra gözünüz hala seğiriyorsa mutlaka göz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.

Tabii her zaman olduğu gibi sizin gözünüz seğiriyor ve sebebini bulmuşsanız buraya yazmanız . hangi hastalıktan hangi oranda göz seğirmesi olduğunu tespit ve hastaların bilinçlenmesinde faydalı bir bilgi birikimi olacaktır.

Geçmiş olsun…

Göz Seğirmesinin Nedenleri Anlamı ve Tedavisi Nelerdir ?” üzerine 1 düşünce

  1. Aşırı bir şekilde tekrarlanıp 3 metre uzaktan bile fark edilebilir durumdaysa sebep göz taşıda olabilir. Bizzat başımdan geçirdim ve 3-4 dklık bi işlemle taş gözden alınıyor. Çok küçük ve kristalimsi görünümü var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir