Dual Play Oyunlar

SONY DSCDual play oyun arıyorum. İnternette çok araştırmama rağmen dual play oyun bulamadım. Lg dual play özelliği gerçekten çok iyi görünüyor. Bu özellik sayesinde 2 kişilik oyunlarda ekran ikiye bölünmek zorunda kalmıyor ve herkes taktığı gözlükle kendi ortamını aynı ekran üzerinde görüyor. gerçekten çok eğlenceli. Bildiğiniz dual play oyunları varsa , ben özellikle araba ve couter tarzı silahlı oyunlarla ilgileniyorum, Burada yorumlar kısmında paylaşırsak çok sevinirim , hangi oyunu daha iyi olduğu , dual play oyunları en ucuza nereden alınabilir her bir konu önemlidir. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hangi işitme cihazı daha iyi dir ?

Ben işitme cihazı almak  istiyorum ve hangi iştme cihazının daha iyi olduğunu araştırmaya karar vedim. Anneannem kullağın arkasından destek alan ve kulağa giren modelden memnun değil kulağın içine takılandan istiyor.  Kulağın arkasına giren modeller özellikle gözlüklülerde problem oluyor. Sizde hangi cihazın daha iyi işitmenize iyi geldiğini burada paylaşın. bir sonraki insanlara yeni teknolojiler halkkında bilgi vermiş olacaksınız. İyi işitmek , iyi anlamak demektir. İyi anlaşılmayan, yanlış anlaşılır.

Widex İşitme Cihazları

widex-R19Widex, dünyanın en büyük işitme cihazı şirketlerinden biridir.
Zarif ve süper küçük Mikro kulak içi tipleri ve modelleri ile gerçekten güzel ürünlere sahip. Widex 9 ve widex 19 serileri L-R sağ ve sol üzere ön plana çıkan işitme cihazı ürünleri.

widex_400x100Widex ürünlerini bulabileceğiniz değişik firmalar var tabiki ama fiyatları bir incelemek gerekir. Sizde işitme cihazı arıyorsanız bu kaliteli ürünün fiyatlarını buradaya yazabiliriz. Böylece daha ucuza bulma imkanımız kendimize yaratabiliriz.

Bebek için Araba Koltuğu Kullanmak Gereklimidir ?

bebek-araba-koltuguBebek için Araba Koltuğu Kullanmak Gerekli mi?

Otomobil kazaları bebeklerde ve küçük çocuklarda yaralanma ve ölüm nedenlerinin sık rastlanan nedenlerindendir. Güvenli bir araba koltuğu kullanıldığında otomobil kazalarından ölümler %80 kadar azaltılabilir. Bebeğin kucakta sıkıca tutulması kaza anında kucaktan fırlamasını engellemez.
Otomobil yolculuğu bebeğiniz ve sizin için güvenli ve huzurlu olmalıdır.
Bebekler doğumdan itibaren araba koltuğuna oturtulabilir. Bebek koltukta dik değil yarı-yatar pozisyonda olmalıdır. Koltuğun içine gömülmemeli, başı öne düşmemelidir. Gerektiğinde bebeğin altına havlu veya battaniye desteği konulabilir.
Bebekler için araba koltuğu seçimi çok önemlidir.
10 kiloya kadar veya bebek 1 yaşına gelinceye kadar araba koltuğu arka koltukta ve arkaya bakar pozisyonda olmalıdır. Arkaya bakar pozisyonda olması onu boyun yaralanmalarından korur.
1 yaştan veya 10 kilodan sonra araba koltuğu öne bakar şekilde takılabilir. Bebeğin başını iyi tutması gerekir. Koltuğun değiştirme zamanı ile ilgili doktorunuza danışabilirsiniz.
Otomobildeki en güvenliyer arka koltuğun ortasıdır.
Hava yastığı olan araçlarda bebeği hiç bir zaman ön koltukta oturtmayın. Hava yastığının aniden şişmesi ciddi yaralanmalara ve ölümlere neden olabilir.
Araba koltuğu ile keyifli bir yolculuk için:
Bebeğinizi hastaneden eve ilk yolculuğunda araba koltuğunda götürün. Araba koltuğu bebeğinizin uyuması için en konforlu ve güvenli yerdir. Uyurken onu rahatsız etmeyin.
Bebek uyanık olduğu zamanlarda onunla ilgilendiğinizi gösterin.
Otomobilde geçirdiğiniz zaman bebeğinizle konuşmak ıçın en uygun zamandır. Ona şarkılar mırıldanabilir, ne yaptığınızı ve nereye gittiğinizi anlatabilirsiniz. Sadece otomobilde gördüğü 1-2 adet yumuşak oyuncak sıkılmasını önleyebilir. Alışıncaya kadar bağırarak tepki gösterebilir. Sakinleştiğinde tekrar konuşmaya ve şarkı söylemeye başlayın. Otomobil hareket halinde ise ağladığında kucağınıza almayın, böyle yaparsanız her ağladığında kucağınıza alacağını öğrenir.
Arabada bulunan herkes emniyet kemerini kullansın. Büyük çocukların da kemer takmasına dikkat edin. Bebeğiniz bunun sadece kendisi için olduğunu düşünmesin.
Sık olarak övün ve ilgisini çekecek şekilde sohbet edin.
Uzun yolculuklarda periyodik olarak dinlenmesi ve beslenmesi için mola verin.

Plazma, LCD, Projeksiyon televizyonları arasındaki farklar

lcd-plasma-tvAşağıdaki makalede plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs, teknolojilerin  arasındaki farklılıklar da dahil olmak üzere karşılaştırmak için size bir yol sağlayacaktır.

Birçok kişi arka projeksiyon televizyon “” , “plazma” ve “LCD düz panel”. gibi kelimlerle  kafası karışır , önce her biri arkasında yatan teknoloji anlamak gerekir .

elektronik öğeleri satın almadan önce ,  anlamak gerekir. Daha sonra karşılığı değer ve ya değmaz karar vermek mümkün olacaktır.

Aşağıda bu teknolojiler ile ilgili , birkaç kısa tanıtımlamaları bulabilirsiniz.

Arka Projeksiyon Televizyon: Bu televizyon da ekran üzerinde bir görüntü projeleri bir ekran arkasında bir lamba içerir. Bu teknoloji, aynı zamanda mikro ekran olarak ve daha geleneksel CRT veya katot ışın tüpü farklıdır, teknoloji büyük televizyon larda kullanılabilirnir.

üç farklı mikro ekran bulunmaktadır.Bunlar Sıvı Kristal Ekran (LCD), Dijital Işık İşleme (DLP) ve Sıvı Kristal Silikon (LcoS) . Her televizyon üzerindeki mikro ekran teknolojisi ne göre mikro görüntüler lambaları yılda bir kez, her iki veya üç yıl değiştirilebilir.

Plazma Televizyon: bir düz panel şeklinde Bu televizyonların neredeyse her zaman gibi, bu üreticilerin bir kompliman panelinde gerekli elektronik ev sağlayan teknolojiyi kullanır.

Bir plazma televizyon ekranı floresan lamba, iki cam paneller arasında Xenon gazı içeren oluşan kadar aynı şekilde çalışır. Plazma şeklinde Gaz, ve sonra bir elektrik üzerinden, bu Reds, blues in ışık neden olan, çalışma ve yeşillik, böylece bir görüntü yaratmak enjekte olduğunu. Her piksel, mavi kırmızı ve yeşil phosphors oluşur.

Geleneksel CRT televizyon, ancak, bu tüp bir yüzey üzerinde bir elektrik ışın yayan bir vakum tüp, bu phosphors kadar aydınlatma içerir.

Sıvı Kristal Ekran Televizyon (LCD) likit Kristal Ekran:

Olarak arka projeksiyon televizyon şeffaf bir LCD çip aracılığı ile tek tek piksel hareketli video görüntüsü, böylece ileri bir lens aracılığıyla imaj görüntüleme oluşan ışık projelendirme bir görüntü oluşturmak LCD ekran LCD ekran arka projelendirme sistemleri LCD düz panel televizyon aynı değildir Bu, bu son ekran üzerine görüntüyü yansıtan bir ayna, üzerine resim magnifies.

Yonga bir arka projeksiyon televizyon kullanılan aşırı ve bu nedenle son derece hafif, daha geleneksel televizyon ve katot ışınlı tüpler oranla çok daha az yer kaplamaksızın küçüktür.

Bu LCD arka projeksiyon televizyon,  plazma ve LCD düz panel televizyon gibi kompakt değil, çok geleneksel televizyon bilr daha küçüktür. Plazma ve LCD düz panel televizyon karşılaştırıldığında, plasmalar televizyonların daha ucuzdur ve  aynı zamanda daha geniş ekranları vardır. LCD arka projeksiyon sistemleri de parlak görüntü ve daha fazla kontrast sağlar.

Eğer plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs karşılaştırmak istiyorsanız HDTV teknolojisi Bu giriş bazı kullanımı için olmalıdır. Ne zaman bir televizyon seçerek boy oranı, ekran boyutu, çözünürlük, HDMI arayüzü ve fiyat karşılaştırmak gerekir. Ayrıca farklı markaların benzer televizyon modelleri arasında bir karşılaştırma yapmak gerekir.

Türkiyedeki Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği

enerjiEnerji; insan yaşamı ve sanayi üretimi için olmazsa olmaz temel unsurlardan bir tanesidir. Gerek dünyada gerekse ülkemizde nüfus artışı, konfor standartlarının yükselmesi, sanayi ve teknolojideki gelişmeler enerji talebini hızla artırmaktadır. Diğer taraftan sınırlı kaynakların dünya üzerindeki dengesiz dağılımı ve ülkelerin paylaşım hırsları, politik istikrarsızlara yol açarken, son on yılda tanıştığımız iklim değişikliği olgusu ve politikaları enerji tüketimini baskı altına almaktadır. 

Enerji ihtiyacının karşılanmasındaki sorunları çözümüne katkı olması bakımından bütün dünya, güneş, jeotermal, rüzgar gibi alternatif enerji kaynaklarından mümkün olduğunca daha fazla faydalanmak ve mevcut enerji kaynaklarını verimli kullanmak üzere bir dönüşüm sürecinden geçmektedir. Bunu sağlamak üzere piyasaları yönlendirmek için geniş teşvikler formüle edilmekte ve teknolojik bir evrim yaşanması için bugüne kadar dünyanın tanık olmadığı boyutta ARGE çalışmaları yapılmaktadır.

Ülkemiz ise enerji verimliliğini arttırmak için en az %25 potansiyele ve yenilenebilir kaynaklarda Avrupa’da öncü olabilecek bir konuma sahiptir. Son yıllarda arka arkaya gelen mevzuat düzenlemeleri ülkemizde yıllardır beklenen destekleyici ortamı yaratmıştır. Bundan sonraki aşama toplumun tüm kesimleri ve ülkenin yatırımcıları ile bu potansiyel imkânlarımızı kendi öz kaynaklarımız, teknik kadrolarımız ve teknolojimizle değerlendirmek üzere bir seferberlik ilan etmek olmalıdır. Özellikle milyarlarca dolar yatırımın yapılması programlanmış olan yenilenebilir kaynaklarımızı öz kaynak olarak değerlendirirken, teknoloji için yurt dışına bağımlılık yaratmadan ülke içinde yerel teknolojilerin geliştirilmiş olması çok önemli ve stratejik bir husustur.

Otomobil sektöründe kriz ve global kriz 2008-2009

Global krizin en çok vurduğu sektörlerden biri otomobil sektörü. Bir çok ünlü firma işçi memur manager kadrolarını küçültmeye başladı. Krizden etkilenmeyen ve yatırım yapmaya devam eden firmalar ise gıda sektörü ve gıda sektörüne endeksli çalışan (ambalaj, yarı mamaul vs. ) firmalar. Bence kriz döneminde bu tarz sektörlerde iş bulma şansınız var. Kriz döneminde bulunan iş, sağlıklı ve geleceği olan iştir.

Ama en önemlisi sevdiğiniz ve mutlu olabileceğiniz iştir. 

Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına :-)

2008 autoshow araba fuarı fotoğraflar

2008 araba fuarı dün başladı. Bende VIP gününde ziyaret etme fırsatı buldum ve sizinle bu fuardan birkaç fotoğrafı paylaşmak istedim. Ferrari ve alfa-romeo en ilgimi çeken araçlar oldu cryslerin 7 kişilik arabasıda normal binekler ve çocuklu aileler için ideal gözüküyor. Bana göre 2008 araba fuarı diğer senelere göre biraz zayıf ekonomideki belirsizlik bu sektörüde etkilemiş görünüyor. Ama daha önce araba fuarına gitmeyenler için ideal. Sanırım giriş biletleri 20 ytl ile bugünde pazara kadar herkes gezebilecek.

İyi seyirler

Google yeni internet tarayıcısı Chrome’u (BETA) nedir ?

Google yeni internet tarayıcısı Chrome’u (BETA) nedir ?

Minimize edilmiş tasarımıyla son derece pratik olan Google Chrome, Web sayfalarını daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir google tarayıcısıdır.

Avantajları:

Her işlem için tek bir kutu:
Web araması. Web geçmişi. Adres çubuğu. Yazdıkça sunulan öneriler. Tek bir birleşik kutu tüm tarayıcı ihtiyaçlarınızı karşılar.

Yeni Sekme sayfası:
Her yeni sekmeyi açtığınızda, en çok ziyaret edilen siteleri, en çok kullanılan arama motorlarını ve en son yer imi eklenmiş sayfaları ve kapatılan sekmelerin görsel bir örneğini görürsünüz.

Uygulama kısayolları:
Tarayıcı açmadan web uygulamalarını kullanın. Uygulama kısayolları, sık kullanılan çevrimiçi uygulamalarınızı doğrudan yükler.

Dinamik sekmeler:
Yeni pencereler oluşturmak, birden fazla sekmeyi bir pencerede toplamak veya sekmelerinizi istediğiniz şekilde düzenlemek için tarayıcınızdan sekmeleri çabuk ve kolayca taşıyabilirsiniz.

Çökme kontrolü:
Kullandığınız her sekme tarayıcıda bağımsız olarak çalışır, bu yüzden bir uygulama çökerse diğerlerini etkilemez.

Gizli mod:
Ziyaret ettiğiniz sayfaların Web geçmişinde görünmesini istemiyor musunuz? Özel tarama için gizli modunu seçin.

Güvenli tarama:
İnternette kimlik hırsızlığı yaptığından, kötü amaçlı yazılım kullandığından veya güvenli olmadığından şüphelenilen bir web sitesini ziyaret etmek üzereyseniz, Google Chrome sizi uyarır.

Anında yer imleri:
Bir web sayfasına yer imi eklemek mi istiyorsunuz? Yalnızca adres çubuğunun sol köşesindeki yıldız simgesini tıklayın.

Ayarları alma:
Google Chrome’a geçiş yaptığınızda, mevcut tarayıcınızda kullandığınız tüm yer imlerini ve parolaları kullanabilirsiniz.

Daha kolay indirmeler:
Araya giren indirme yöneticisi yok! İndirmenizin durumunu geçerli pencerenin altında izleyebilirsiniz.
Windows wista ve XP için Google yeni internet tarayıcısı Chrome’u buradan indirebilirsiniz.

http://www.google.com/chrome