Kolay ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

kolay-zayiflamaGene bir yaz öncesi ve araştırıyoruz kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini. Şöyle bir blogyorum sayfalarına göz attım bu konuda neler yayınlanmış diye ve öncelikle şunu buldum , diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz.  Evet kafamıza göre veya bir yerde bulduğumuz diyet listeleri ne göre diyet yapmak ne kadar doğru bilmem ama ben kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini çözdüm. Bunu başarmak gerçekten çok kolay, sadece beslenme ve aktivite anlayışlarımızı biraz değiştirmemiz gerekiyor o kadar.  Öncelikle ben elmayı hayatınıza günlük olarak özellikle sabahları sokmanızı tavsiye edeceğim çünkü elma ve diyet vazgeçilmez bir ikili olarak karşımıza çıkıyor. Birde sabahları ve yemeklerde önce 1-2 bardak ılık su bu işin başlangıcı.

Bu işte öncelikli olarak inanmak gerekli ve prensip ve sabır sahibi olmalısınız. Böyle bir yaşam tarzı benimserseniz zaten hızlı kilo verme yollarını aramayacaksınız. 2 günlük şok diyet , zayıflama hapı , 10 günde 5 kilo zayıflama gibi olaylar bence sağlıksız ve metebolizmayı fazla zorlamaktan ibaret.

hizli-zayiflamaÖncelikle besin gruplarını ve alınması gereken miktarları bir tanıyın.  İdeal kilonuz nedir nasıl hesaplanır ona bir göz atın. Kendinizi ve yedikleriniz bir gözden geçirin. Sonra kendinize bir program yapın . haftalık yapabilirseniz süper olur. Ama en az bir gün öncesinden yarın ki yemek planınızı oluşturabilirsiniz. En kolay yol mevcut yediklerinizin miktarlarını azaltmak ve yukarıda bahsettiğim elma ve su olayı başlangıç olur . Ara öğünlerde ise bitkisel zayıflama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Blogyorumdaki diyet ürünleri bitkileri  sayfası size yardımcı olacaktır.  Selülit içinde beslenme ve diyet  tedavisi anlatılmış . Tabi bunların etkilerini paylaşım az olduğu için göremiyoruz.

Evet hayatınızda olmayan bir spor aktivitesinide benimserseniz olay bitiyor. Bunun için egzersiz sayfasına bir göz atın.

Bununda en kolayı hızlı yürüyüşleri en az yarım saat hayatınıza sokmaktır. Ama ben biliorum ki ; bir çok kişi  urada anlatılanlar yerine bir zayıflama hapı arayıp kendilerine zorlanmadan kolay yolu arayacaklar , belki zayıflayacaklar ama fit bir vücuda sahip olamayacaklar. O yüzden spor salonu ve ya özgün spor aktivitelerini hayatınıza sokmakta kesin ısrarlı olun. Aldığını yakacaksın işin sırrı bundan ibaret sürekli enerji harcayacaksın ve yaktığından fazlasını yemiyeceksin.

Şunu bekliyorum. Arkadaşları tarafından sürekli beğenilen ve kilo sorunu olmayan bir kişiler aşağıdaki yorum bölümüne yaşam tarzlarını ve beslenme alışkanlıklarını anlatsınlar . Bakalım aramızdaki fark neymiş görelim.

Paylaşımla kalın..

LW6090 Zayıflama Hapı Kullananlar ve Yorumları

lw6090-zayiflama-hapiBidiğim kadarı ile Fx 15 zayıflama hapı yasaklandı veya başka birşey. Ama aynı üreticiler LW 60 90 hapını piyasaya sürdürler . Ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. Burada bu konuyu tartışarak doğru sonuca ulaşmak gerekli.

Evet bir LW 6090 zayıflama hapı moda mı oldu desek yoksa gerçekten işe yarıyor mu? Bu hapın fiyatları nedir içeriğinde neler var . Nerden alabilirim ? LW 60 90 satan eczaneler hangileridir.? Yan etkileri ve zararları varmıdır? tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz ve kullanıcıların yorumlarını paylaşabileceği bir soru cevap alanı açmak bence blogyorumun işi. Çünkü bilinmeyeni aydınlatmak ve paylaşmak kafamızdaki şüpheleri gidemede birebir yöntem. Bence ilacı almadan önce bu LW6090 ilacını kullananların yorumlarıçok önemli ayrıca şikayet ve iyi taraflarını da burada paylaşmalıyız. Yani bir nevi LW6090 forum alanı oluşturacağız. En ufak bilgi görüş ve yorum biri için çok önemli olabilir.
Bu konuda bence bir çok soru sorulamalı; gerçekten zayıflatırmı?. bir kutuda kaç kapsül var . günde nekadar kullanılmalı? yan etkileri ve zararları? LW6090 nedir.? LW6090 en ucuz nerede bulabilirim? LW6090 üretim yeri ? gibi iyi paylaşımlar.

İlk paylaşım benden olacak LW6090 zayıflama Hapı Kullanan kız arkadaşımın  yorumu şöyle; 1,5 ay kulanmaya başlayalı  ve hala kullanıyor. 5 kilo verdi . Görünümü düzeldi ama bence bir salıklık oluştu . Yani hap yerine sporla zayıflamak bence daha iyi. Neyse, yan etkisi olmadı ama ilacın gereği sanırım ağız kuruluğu yapıyor ve çok su içmeni sağlıyor. Ayrıca tokluk hissi veriyor. İlaç fiyatı  60 TL ve içinde 60 adet var . en az 4 kutu tüketilmesi söyleniyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Sizinde ayrıca merak ettikleriniz ve eklemek istesiğiniz şeyler varsa aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

FX 15 zayıflama Hapı Kullananların Yorumları

fx-15-zayiflama-ilaciFX 15 zayıflama Hapı Kullananların Yorumları
Evet bir FX15 zayıflama hapı moda mı oldu desek yoksa gerçekten işe yarıyor mu? Bu hapın fiyatları nedir içeriğinde neler var . Nerden alabilirim ? fx 15 satan eczaneler hangileridir.? Yan etkileri ve zararları varmıdır? tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz ve kullanıcıların yorumlarını paylaşabileceği bir soru cevap alanı açmak bence blogyorumun işi. Çünkü bilinmeyeni aydınlatmak ve paylaşmak kafamızdaki şüpheleri gidemede birebir yöntem. Bence ilacı almadan önce bu FX15 ilacını kullananların yorumlarıçok önemli ayrıca şikayet ve iyi taraflarını da burada paylaşmalıyız. Yani bir nevi FX 15 forum alanı oluşturacağız. En ufak bilgi görüş ve yorum biri için çok önemli olabilir.
Bu konuda bence bir çok soru sorulamalı; gerçekten zayıflatırmı?. bir kutuda kaçkapsül var . günde nekadar kullanılmalı? yan etkileri ve zararları? FX 15 nedir.? FX 15 en ucuz nerede bulabilirim? FX 15 üretim yeri ? gibi iyi paylaşımlar

Elma ile zayıflama

elma

Ya bu aralar bakıyorumda elma sirkeleri tabletleri krom mucizeleri gibi 100 lerce ürün diyet ve zayıflama adına piyasada. Açıkça bu bana biraz saçma geliyor. Ama yoğun çalışma temposunda insanlarımız pazara çıkıp elma almak yerine böyle ürünleri tercih edebiliyorlar. Bu elma tabletlerinin zararları ve kullanımları hakkında bilgim yok, ama bence siz siz olun bildiğiniz elmadan vazgeçmeyin. Elmanın yararları  anlatmakla bitmez ama siz genede bir okuyun.

sıkı karın

Ayrıca karın sıkılaştırıcı yiyecekler  arasında da elmanın olduğunu unutmayın. Benim aslında anlatmak istediğim. Bu hap yerine elma yense aynı şey olmuyor mu? Bu tip ilaçlarla zayıflama yöntemleri deneyenlerin yorumları bizim için önemli  :-)

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

kilo-vermekİşte hızlı kilo vermenin birkaç yolu :

Biraz sonra yemek diyet egzersiz gibi şeyler anlatılacak, bu noktada bu makaleyi okumadan kapatırsanız, emin olun şişman kalmaya mahkumsunuz. Çünkü bizbunları biliyoz başka şey yokmu mucizevi birşey hemen kilo verdiren. YOK! Herşey kendi elinde istersen yaparsın, şimdi okumaya devam et :

Başlangıç olarak diyet dergileri okumaya başlayın. Bu size doğru yemek tercihleri konusunda yardımcı olacaktır. Doğru miktar ve kalite de yemekler yemeye başlayacaksınız. Günlük öğün ve ara yemekler hakkında daha fazla bil gi edinin. Çoğu insanın yaptığı en büyük hata kahvaltıyı atlamakdır. Kahvaltıda tahıllı yiyeceklerin yenmesi gerekir.

Bir gün içinde en az 8 bardak su için. İyi sulu vücudun metabolizmasını artırmak, daha fazla kalori yakmak demektir. Ayrıca  kasları güçlendirmeye çalıştığı sırada ve egzersiz yaparken vucudu sulu tutmak gereklidir. Kilo en hızlı yolu, düzenli olarak su ve egzersiz ile elde edebilir.

Diyetlerinizde protein, yağ ve karbonhidrat yemeyede özen gösterin.Bütün hububatlar, kahverengi pirinç ve tereyağı, tatlı pizza veya koladan herzaman daha iyidir. Bazı vitamin ve mineralleri ek olarak almayı deneyebilirsiniz.
Lifli besinler sindirim sistemi açısındanda iyidir.

Egzersiz uzun vadede verdiğimiz kiloları geri almamak için yapılır. Bu zamanda en mantıklı egzersiz yürüyüştür. Bir arkadaşınız sizinle birlikte yürüyüş yapmasını isteyin böylece yürürken sohpet etme imkanıda bulabilrisiniz.  Aerobik egzersizleri yapabilirsiniz şınav mekik gibi. Ayrıca  yoga ve meditasyon,  motivasyonda kalmanızı hayalinizi gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır. Karın bölgsindeki yağları yakmak için en iyi spor yüzme ve bisiklettir.

Tüm bu egzersizleri yaparken zevk alabileceğiniz aktiviteleri yanına koyun. Mp3 de müzik dinlerken aerobik yapmak gibi.

Egzersiz hareketleri zor geldiği için hep mazeret üretiriz ama bu iş disiplin ve planla olur. Günde en az yarım saat egzersiz yapmanız şart. Kendinizebir rakip bulup hedef belirleyebilirsiniz. Bu kişi sevmediğiniz biri olması motivasyonunuzun artmasını sağlayacaktır. Eğer inançla yılmadan bunları yaparsanız göreceksiniz ki, zayıf olmanın mutluluğunu yaşamaya başlamış sınız.

Besin grupları ve günlük alınması gereken besin miktarları

Besin grupları ve günlük alınması gereken besinler:
Yeterli ve dengeli beslenmek için değişik yaş, cinsiyet ve özel durumlardaki bireylerin enerji ve besin öğeleri gereksinmeleri farklıdır.
Besinlerimiz, içerdikleri besin öğelerinin türleri ve miktarları yönünden farklıdır. Bazı besinler proteinden, bazıları karbonhidrattan zengindir. Bu nedenle, besinlerimizi, besleyici değerleri yönünden 4 grup altında toplayabiliriz. Bu grup içinde yer alan besinler, birbirinin yerini tutar. Günlük beslenmemizde her gruptan besin bulunur ve bunların miktarları gereksinmemize uygun olursa, yeterli ve dengeli besleniriz:

Grup 1: Süt ve sütten yapılan yiyecekler: Bu grup kalsiyum için en iyi kaynaktır. Süt, yoğurt, peynir, çökelek, süt ile yapılan tatlılar bu gruba girer. Bu gruptaki yiyeceklerin herhangi birinden veya bir kaçından günde 2 porsiyon yenilmelidir. En az bir büyük su bardağı süt veya yoğurt, iki kibrit kutusu büyüklükte peynir, bir küçük kase muhallebi veya sütlaç bir porsiyon kabul edilir. Bu gruptaki yiyecekler özellikle büyümekte olan çocuklar, gebe ve emzikli kadınlar ile yaşlılar için önemlidir. Yetişkin ve normal durumda olan kişilere günde iki porsiyon, çocuklar, gebe-emzikli kadınlar ve yaşlılar 3-4 porsiyon almalıdır.
Grup 2: Et, tavuk, balık, yumurta, kuru nohut, fasulye, mercimek, ve bu besinlerden yapılan ürünler: Bu gruptaki besinler protein, B vitaminleri ve demirden zengindir. Enerji de verirler. Herhangi birinden ya da bir kaçından her gün 2 porsiyon yenilmelidir. Bu grup besinler, öğle ve akşam birinci yemeği oluşturur. Öğünlerden birinde kurubaklagil, birinde etli sebze yemeği yeterlidir. Etin yerine balık veya tavuk da yenilebilir.Gençler, gebe-emzikli kadınlar bu gruptan 3 porsiyon almalıdır.
Grup 3: Taze sebze ve meyveler: C vitamini, birçok vitamin ve mineral gereksinmemizi bu gruptan karşılarız. Karnabahar, kereviz, patlıcan, enginar, pancar, kabak,domates, salatalık, biber, yeşil yapraklı sebze ve otlar, havuç, her türlü meyveler bu gruba girer. Bu gruptaki yiyeceklerin herhangi birinden veya bir kaçının karışımından her gün 5-7 porsiyon yenilmelidir
Grup 4: Tahıllar ve tahıllardan yapılan yiyecekler: Bu grup temel enerji kaynağımızı oluşturur. Ekmek, makarna, şehriye, pirinç, bulgur, kuskus, börekler, un ve irmikten yapılan tatlılar bu gruptandır. Ekmek, her öğün yediğimiz yiyecektir.Yetişkin bir kişi için öğünlerde bile 1-2 orta dilim ekmek yeterlidir. Hareketi fazla olan kişiler bunun iki üç katını yiyeceği gibi, daha çok oturarak iş yapan kişilerin bir porsiyondan fazla yemelerine gerek yoktur. Hareketli kişiler yaptıkları işin derecesine göre 2-3 porsiyon yiyebilirler. Bu gruptan günde 4-6 porsiyon yenilmelidir.
Bu gruplarda belirtilmeyen, fakat yiyeceklerimize lezzet vermek için kullandığımız yağlar, şeker, salça ve baharat vardır. Şeker ve şekerli tatlılar vücuda sadece enerji sağladığından bunların fazla tüketilmesi şişmanlığa neden olur. Beden hareketi çok olan işçiler ve sporcular her yemekte tatlı yiyebilirler.Günlük yediğimiz yağların aşağı yukarı yarısı, yiyeceklerimizin bileşiminden gelir. Özellikle etle pişirilen yemeklere ilaveten yağ koymaya gerek yoktur. Katı ve sıvı yağlardan dengeli bir şekilde yenmelidir. Günlük bir kişinin alacağı yağ miktarı 20-30 g. (2-3 silme yemek kaşığı) kadardır. Bu yağın 1/3 ü bitkisel sıvı yağlar, 1/3ü zeytin yağı, 1/3 ü katı yağ olmalıdır.

Kış aylarında beslenme

Kış aylarında nasıl beslenelim?
Kış geldi . Havalar soğumaya başladı . Beraberinde nezle , grip gibi hastalıklar da kendini göstermeye başladı.

Bu değişimlerle birlikte günlük beslenme alışkanlıklarımızda değişir . Daha çok üşüdüğümüz için vücutta bir enerji açığı oluşur . Beslenmemizde enerjisi daha yoğun yiyeceklere yöneliriz .

Özellikle tatlılar ilk sıradaki yerlerini alır. Bunları daha yağlı ve karbonhidratlı yemekler takip eder . Sonrası malum. Kışın faturası tartıda en az 3 – 4 kilo…

Tüm bunların gerçekleşmemesi için kışa iyi hazırlanmak gerekir . Öncelikle hastalıklardan korunmak için C vitamini daha bol besinlere beslenmemizde yer vermeliyiz. Kış meyvelerinden portakal , mandalina iyi birer kaynaktır . Bunların dışında biber , maydanoz soframızdan eksik olmamalıdır . Gerçek fayda görmek istediğimizde meyveleri ve sebzeleri mevsiminde tüketmek gerekir . Günümüzde her sebzeyi ve meyveyi , her mevsimde görmekteyiz. Mevsim dışı sebze ve meyvelerden uzak durursak daha az hormonlu besin tüketmiş oluruz.

Kış döneminin en önemli besinlerinden biri de balıktır . omega-3 ve omega-6 için zengin bir kaynaktır . çocuklarımız için çok gerekli olan fosfor ve selenyumu da içerir . taze balığı bol bulabildiğimiz şu mevsimde haftada en az 2 gün balık tüketmeliyiz. Tabi tüm bu olumlu etkilerinden maksimum fayda sağlayabilmemiz için pişirme şekli de önemlidir. Fırında , buğulama veya ızgara ideal yöntemlerdir. Yanında bol salatayı unutmamak gerekir. Mevsim yeşilliklerinden yapılmış bir salata ve yanında yenilecek 2-3 dilim ekmekle hem sağlıklı , hem dengeli hem de kalorisi düşük bir öğün tüketmiş oluruz.

Kışın gelen kilolara hazırlıksız yakalanmamak gerekir . Acıkmayı daha yoğun hissettiğimiz için ara öğünleri kuvvetlendirmeliyiz. Her ana öğünün arasında küçük ara öğünler koymak gerekir. Bu taze ve kuru meyve olabileceği gibi galeta , grisini gibi mide suyunu çekecek bir karbonhidrat gurubu da olabilir. Tabi tüketilen ölçü önemlidir . 2 porsiyon meyve veya 2-3 grisini ara öğün için yeterlidir. Ana öğünlerde bol karbonhidratlardan uzak durmak gerekir. Fazladan tüketilen ekmek , pilav , makarna tartıda artış olarak kendini gösterecektir.

Tatlı ihtiyaçlarımız için mümkün olduğunca hafif olanlarını seçmek gerekir . Şerbetli , yağlı olanlarından uzak durulmalıdır . muhallebi , sütlaç , kabak tatlısı , meyveli yoğurt hatta dondurma en uygun tatlılardır. Tabi bunları düzenli olarak hergün tüketmemelidir. Haftada 2-3 gün yeterlidir. Diğer tüm zamanlarda olduğu gibi kış aylarında da beslenme şeklimiz önemlidir. Yapacağımız küçük değişiklerle menülerimizi daha sağlıklı bir şekle dönüştüebiliriz.

Hastalıklardan uzak , keyifli bir kış dileğiyle…

sindirim sistemi ve beslenme

Sizce sindirim sistemi sorunları olan kişiler hangi yiyecekleri tüketmelidir?
Dyt. Talak: Posa çok önemli bir besin öğesidir. Bitkilerin sindirilmeden atılan duvar kısmıdır. Beslenmemizde posalı besinlere daha fazla yer vermemiz barsak ve sindirim sistemi adına önemlidir. Tüm bunların yanısıra bir de sıvı tüketrnek gerekir. Sıvıdan kastımız su tüketimidir. Sindirimin daha doğru olmasını sağlar. Günde 2 ya da 2.5 litre su tüketmeyi öneriyoruz.

Posalı yiyecekler hangileridir?
Dyt. Talak: Posalı yiyecekler özellikle sebzeler, meyveler ve meyvelerinde kabuğuyla yenilebilenleridir. Fakat kabuğuyla yenilebilen meyveler iyice yıkanmalıdır çünkü tarım artıklarının kalabileceği düşünülmelidir. Elma, armut, şeftali gibi meyvelerin kabuklu yenme sini istiyoruz. Kuru baklagiller olan kuru fasulye, börülce, nohut, barbunya iyi birer posa kaynağıdır. Tam tahıllıları da ön plana çıkarmalıyız. Pirinç yerine bulguru tercih etmeliyiz. Sebze yemekleri pişirildiğinde genelde ıspanağa ya da pırasaya pirinç koyarız oysa pirinç yerine bulgur tercih edilebilir. Yemeklerde çiğ sebzeler özellikle maydanoz, roka, marul gibi bol yeşil yapraklı sebzeler ön plana çıkarılabilir. Meyve tüketimi günlük beslenmemizde oldukça önemli, örneğin sıkılmış meyve sularında meyvenin çok önemli’ olan posasını atmış oluyoruz, bu nedenle meyve suyu yerine meyve tercih edilmelidir. Tam buğday, tam çavdardan yapılan ekmek, makarna, erişte yenmelidir. Tam tahıl unuyla yapılan yemekler daha sağlıklı olacaktır.
barsakların düzenli çalışması için neler yapmak gerekir?
Dyt. Talak: Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir fakat biz çoğunlukla bu öğünü atlıyoruz. Bu da barsakların düzenli olarak çalışmamasının nedenlerinden biridir. Mutlaka kahvaltı yapılmalı. Ara öğünlerde meyve yenmelidir. Her öğünde çiğ sebzeye yer verilmelidir. Sindirim sisteminde bir problem varsa antioksidan tüketimi çok önemlidir. barsak hareketlerinin artmasına destek olan bazı meyveler var. Kuru erik bunlardan biridir ve doğal laksatif özelliği vardır. Sabah kalktığınızda kuru erik marmelatı yiyebilirsiniz. Bir kaşık yiyip, üzerine su içip, kahvaltıya devam ederek, hareket edersek barsak hareketlerini düzene sokarız. Kurutulmuş meyveler kuru incir, kuru kayısı gibi yiyecekler barsaklar için yararlıdır. Armut barsak hareketlerini artırmada ön planda olan meyvelerdendir. Bazı meyveler ise barsak hareketlerinin azalmasına sebep olur. Muz, şeftali, nar ve ayva bu meyvelerdendir. Kestane, havuç, pirinç lapası, makarna barsak hareketini yavaşlatır. Sebze olarak patatesi de barsak hareketleri düzensiz olan kişilere tavsiye etmiyoruz. Posa oranı yüksek olan ıspanak, bamya gibi sebzeler barsak hareketlerine destek olurlar.
barsak hareketlerini çalıştırdıgı söylenen bitki çayları gerçekten yararlı mıdır?
Dyt. Talak: Bu çaylar çok doğru şekilde seçilmelidir. Örneğin sinameki içerikli çaylar barsakların iç yapısında problemler oluşturuyor. Bağırsağın doğal çalışma hareketi azalıyor ve bu kronik kabızlık haline gelebiliyor. Bitki çayları arasında rezene, papatya, ıhlamur sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olabilir. Ama bunun dışında zayıflama çayları, barsak hareketlerinde laksatif etki gösteren çayları tercih etmemek gerekiyor. Aşırı kahve, kolalı içecekler ve soda gibi içecekler de barsak hareketlerini yavaşlatıyor.
Sindirim sistemine zararlı olan yiyecekler hangileridir?
Dyt. Talak: Füme edilmiş, tütsülenmiş yiyecekler tercihimiz değildir. Acılı ve baharatlı yiyecekler, alkol ve sigara da zararlılar arasındadır. Yemek pişirirken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yemeğin tencerede kavrulmaması ve kızartılmamasıdır.

karın sıkılaştırıcı yiyecekler

Özellikle diyet zamanınızda karın sıkılaştırıcı besinler tüketerek formunuzu biraz daha kolay korumanız mümkün; peki karın sıkılaştırıcı besinler ve özellikleri nelerdir :

Badem: Bu lezzetli ve çok yönlü çerez, protein ve lif içeriyor. Ayrıca iyi de bir magnezyum kaynağı. Günlük 23 adet badem tüketin!

Yumurta: En güçlü protein kaynağı… Yumurta vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Kolestrolünüz yüksek değilse, her gün bir yumurta tüketebilirsiniz.

Soya: Protein, lif ve anti-oksidan bakımından mükemmel bir kaynak olan soya fasulyesi, her gün bir öğün yenmesi gereken besinler arasında…

Elma: Düşük kalorisi ve lezzetiyle diyet yapanların en yakın dostu haline gelen elma kolay kilo verdiriyor. Seksi bir karın için günde en az bir elma yiyin!
 
Çilek: Yüksek lif oranlarıyla dikkat çeken bu meyve, aynı zamanda yüksek bir anti oksidan. Gün içinde bir öğün tüketmenizde fayda var.

Yeşil Yapraklı Sebzeler: Yeşil yapraklı sebzeler düşük kalorili olmaları nedeniyle mide ve karın bölgenizde farklılık yaratıyor. Günde üç öğün yemeklerinizle ya da tek başına yeşil yapraklı sebze tüketebilirsiniz.

Yoğurt: Yoğurtta bulunan probiyotik bakteri, sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Yemeklerinizin yanında bir ila üç kase yarım yağlı ya da yağsız yoğurt tüketin!

Sebze çorbası: Günde iki kez sebze çorbası yerseniz, kilo vermede daha başarılı olursunuz. Her gün çorba için sıkı mideniz olsun!

Somon: Omega 3 yağ asidi kaynağı olması nedeniyle somon, düz bir karın için büyük önem taşıyor. Yemeklerinizde haftada en az iki-üç kez somona yer verin!

Quınoa: ‘Keen-wah’ olarak okunan bu tam tahıllı gıdanın yarım bardağında beş gram lif ve 11 gram protein bulunuyor. Bu gıdadan bulamazsanız kuskus ve esmer pirinçle idare edebilirsiniz. (Marie Claire)

selülit diyeti ve beslenme

selülit ve beslenmeselülit tedavisi için beslenme
1- Günlük
1 – 1,5 litre su içmeye gayret edin.
2- Tuz ve tuzlu gıdaları kısıtlayın, günlük 0,5 gr.’dan daha fazla tuz almayın ve diyet tuzu tercih edin.
3- Yemek aralarında birşey içmemeye özen gösterin.
4- Sabah kahvaltıdan önce ve gece yatarken 2 bardak su için.
5- Alkollü içecekler, kola, nescafe, kahve, oralet ve bozadan mümkün olduğunca uzak durun.
6- Şekerli gıdalar ve tatlılardan uzak durun.
7- Patates, pirinç, elma, havuç su tutucu gıdalardır, bunlardan tüketmemeye gayret edin.
9- Dil peyniri hariç diğer peynirleri suda bekleterek yiyin.

Selülit diyeti
 
Özellikle kalça ve üst bacaktaki fazlalıklar, eritilmesi en zor yağ kütleleridir. Bunlar için özel bir egzersiz ve diyet programı yapmanız gerekiyor. Sizler için hazırladığımız bu diyet programı da selüliti hedef alıyor. Bu özel selülit diyetinin günlük kalori alımı oldukça düşük. “Sıkı” olarak adlandırabileceğimiz bu diyet, lif ağırlıklı. Lif, bağırsakları harekete geçirerek vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırarak kan dolaşımının artmasına neden oluyor. Bacak bölgesinde artan kan dolaşımı da selülitin erimesini ve salgı yoluyla atılmasını sağlıyor.
Bu diyeti yaparken… * Mutlaka iki günde iki litre su için. * Sıvı ihtiyacınızı ağırlıklı olarak sudan karşılayın. Ancak kahve, çay, cola gibi selülit yapan içeceklerden uzak durun. * Mideniz diyete uyum sağlayana kadar, açlığınızı öğün aralarında salatalık, domates, karpuz gibi kalori değeri düşük yiyeceklerle giderin.

1. gün
Kahvaltı: Yağsız yoğurt, armut ve bir tatlı kaşağı balla hazırlanmış müsli. Öğle: Chili sosu ile hazırlanmış tavuk, iki kaşık az yağlı pilav Akşam: Dana jambonla hazırlanmış yağsız salata.

2. gün
Kahvaltı: 1 dilim kepekli tost ekmeğinin üzerine yağsız krem peynir sürün. Üstünü salatalıkla süsleyin. Yanında şekersiz çay içebilirsiniz. Saat 10.00: Bir avuç kuru meyve Öğle: Bir tabak yağsız makarna, bir tabak mantar yemeği (150 gram mantarı yıkayıp ortadan bölün ve 1 kaşık zeytinyağında kavurun. Mantara bir tane ezilmiş sarımsak ve küçük kesilmiş taze soğan ekleyin. Tuz ve karabiberle tatlandırın.) Akşam: Göbek, havuç, salatalık, domates, kırmızı lahana, haşlanmış mısır, taze soğan, yağsız beyaz peynir, sirke ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata. Yanında iki dilim kepekli ekmek.

3. gün
Kahvaltı: Yağsız yoğurt, çilek ve bir tatlı kaşığı balla hazırlanmış müsli. Öğle: Bir tabak az yağlı piyaz, iki kaşık az yağlı pilav. Akşam: İki adet haşlanmış kabakta hazırlanmış salata, yanında iki dilim kepekli ekmek.

4. gün
Kahvaltı: 2 dilim tavuk jambonlu, kepekli tost ekmeği, şekersiz meyve çayı. Saat 10.00: Bir avuç kuru meyve Öğle: 1 tane ızgara balık, 2 kaşık az yağlı pilav Saat 16.00: Çilekli süt Akşam: Fasulyeli mantar salatası, 1 dilim kepekli tost ekmeği (Fasuleyi haşlayın ve soğumasını bekleyin. Mantarlaı yıkayıp ortadan böldükten sonra bir kaşık zeytinyağında 2 dikaka kavurun. Mantarla fasulyeyi karıştırın. İçine arzuya göre maydanoz da ekleyebilirsiniz. Limon, tuz ve karabiberle tadlandırın.)

5. gün
Kahvaltı: Yağsız yoğurt, elma ve bir tatlı kaşığı balla hazırlanmış müsli. Öğle: 1 adet ızgara et, yağsız salata, bir dilim kepekli ekmek Saat 16.00: Bir dilim karpuz Akşam: Tavuk jambonla hazırlanmış yağsız salata.

6. gün
Kahvaltı: 2 dilim kepekli tost ekmeği, yağsız beyaz peynir, domates. Saat 16.00: Bir avuç kuru meyve Öğle: Ispanaklı omlet, bir dilim kepek ekmek Saat 16.00: Muzlu süt Akşam: Ton balıklı salata, bir dilim kepekli ekmek (Göbek domates, salatalık ve havucu yıkayıp doğrayın. Bu karışıma bir küçük kutu yağsız ton balığı ekleyin. Bol limon ve bir tatlı kaşağı zeytinyağı ile tatlandırın)

KİLO 2 YIL SABİT KALIRSA SELÜLİT OLMAZ
Uygulama zayıflama hastalarında diyetle destekleniyor. Ancak selülit sorununda böyle bir zorunluluk yok. Mustafa Karataş, akustik dalga terapisi sonrasında kişinin iki yıl boyunca selülit sorununu ortadan kaldırdığını anlatıyor; “Tabii ki organizmada hormon üretimi, östrojen devam ediyor. Vücut indeksi inip çıkabiliyor çünkü yağ dokusu stabil değildir. Çünkü vücut yıkmaya değil yapmaya eğilimlidir. Yağ doku ise oluşturmaya daha fazla eğilimlidir. Ama kişi kilosunu sabit tuttuğu sürece iki yıl selüliti sorun olarak algılamaz. Ancak bu süreçte cilt yaşlanması dolayısıyla su tutulması başlıyor, dolayısıyla yağ doku birikiyor ve yine selülit oluşumu görülüyor

7. gün
Kahvaltı: yağsız yoğurt, bir kivi ve bir tatlı kaşığı balla hazırlanmış bir kase müsli. Saat 10.00: Bir avuç kuru meyve Öğle: Bir adet ızgara tavuk, 2 dilim kepekli ekmek Akşam: Beyaz peynirli domates salatası, 2 dilim kepekli ekmek