Dual Play Oyunlar

SONY DSCDual play oyun arıyorum. İnternette çok araştırmama rağmen dual play oyun bulamadım. Lg dual play özelliği gerçekten çok iyi görünüyor. Bu özellik sayesinde 2 kişilik oyunlarda ekran ikiye bölünmek zorunda kalmıyor ve herkes taktığı gözlükle kendi ortamını aynı ekran üzerinde görüyor. gerçekten çok eğlenceli. Bildiğiniz dual play oyunları varsa , ben özellikle araba ve couter tarzı silahlı oyunlarla ilgileniyorum, Burada yorumlar kısmında paylaşırsak çok sevinirim , hangi oyunu daha iyi olduğu , dual play oyunları en ucuza nereden alınabilir her bir konu önemlidir. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Acun Ilıcalı SURVIVOR Yorumu

survıvor-acun

Ya arkadaşlar , Acun Ilıcalı’nın survıvor (sörvayvır) programı bana gerçekten çok komik geliyor.  Neden mi? Gün görmüş insanların Yani yarışmacı  erkeklerin ve özellikle kızların bikaç gece yağmur altında kalıp ağanmaları, açız diye ödül oyunlarından pizzalar biftekler kazanıp yemeleri , hiçte survivor gibi gelmiyor bana. Survivor kelime anlamı nedir ; bir ortamda (olayda ve kazada) en son hayatta kalan anlamındadır yani hayatta kalabilme mücadelesi..  Ancak bu program doğal ortamda adada hayatta kalama mücadelei verenler için sadece oyun amaçlı bir program. Genede mekan ve ortam güzel sadece insanlar bence fazla zorlanmıyorlar. Buda TV programı olmasından dolayı diye düşünüyorum. Ama insanların bir kaç sivrisinek sokmasına uçuk çıkmasına yağmurun altında kalmasına verdikleri tepkileri komik gerçeten. 

gariban-adam-survivorGerçek Türk survivar adamının da fotoğrafı bence budur. Bu adam gerçekten hayatta kalabilme mücadelesi veriyor. Zaten ülkemizde ve dünyada binlerce survivor elemanı mevcut . Televizyonda uydurma bişey seyredeceğinize dışarıda çöp toplayan adamlara bakabilirsiniz. İki lokma ekmeğe muhtaç insanlar mogomogo adaları kadar uzak değil :-) Yukarıdaki Acun survivarı kız fotoğrafları  bunu gördükten sonra bana biraz komik geliyor.

Neyse ben sadece olaya farklı bir bakış açısı kazandırmak istedim.  Kalan Survivor yarışmcıları na başarılar diliyorum . Burada birinci olacak yarışmacıyı da tahmin edebilirsiniz. 

Fikir benden yorumlar sizden. Sevgille , Sağlıkla, Paylaşımla Kalın.

Sarp

 

Herkesin Sevgilisini Kazanan MERVE nin FOTOĞRAFLARINI koymak boynumun borcu oldu.

merve-survivor Tebrikler MERVE

Plazma, LCD, Projeksiyon televizyonları arasındaki farklar

lcd-plasma-tvAşağıdaki makalede plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs, teknolojilerin  arasındaki farklılıklar da dahil olmak üzere karşılaştırmak için size bir yol sağlayacaktır.

Birçok kişi arka projeksiyon televizyon “” , “plazma” ve “LCD düz panel”. gibi kelimlerle  kafası karışır , önce her biri arkasında yatan teknoloji anlamak gerekir .

elektronik öğeleri satın almadan önce ,  anlamak gerekir. Daha sonra karşılığı değer ve ya değmaz karar vermek mümkün olacaktır.

Aşağıda bu teknolojiler ile ilgili , birkaç kısa tanıtımlamaları bulabilirsiniz.

Arka Projeksiyon Televizyon: Bu televizyon da ekran üzerinde bir görüntü projeleri bir ekran arkasında bir lamba içerir. Bu teknoloji, aynı zamanda mikro ekran olarak ve daha geleneksel CRT veya katot ışın tüpü farklıdır, teknoloji büyük televizyon larda kullanılabilirnir.

üç farklı mikro ekran bulunmaktadır.Bunlar Sıvı Kristal Ekran (LCD), Dijital Işık İşleme (DLP) ve Sıvı Kristal Silikon (LcoS) . Her televizyon üzerindeki mikro ekran teknolojisi ne göre mikro görüntüler lambaları yılda bir kez, her iki veya üç yıl değiştirilebilir.

Plazma Televizyon: bir düz panel şeklinde Bu televizyonların neredeyse her zaman gibi, bu üreticilerin bir kompliman panelinde gerekli elektronik ev sağlayan teknolojiyi kullanır.

Bir plazma televizyon ekranı floresan lamba, iki cam paneller arasında Xenon gazı içeren oluşan kadar aynı şekilde çalışır. Plazma şeklinde Gaz, ve sonra bir elektrik üzerinden, bu Reds, blues in ışık neden olan, çalışma ve yeşillik, böylece bir görüntü yaratmak enjekte olduğunu. Her piksel, mavi kırmızı ve yeşil phosphors oluşur.

Geleneksel CRT televizyon, ancak, bu tüp bir yüzey üzerinde bir elektrik ışın yayan bir vakum tüp, bu phosphors kadar aydınlatma içerir.

Sıvı Kristal Ekran Televizyon (LCD) likit Kristal Ekran:

Olarak arka projeksiyon televizyon şeffaf bir LCD çip aracılığı ile tek tek piksel hareketli video görüntüsü, böylece ileri bir lens aracılığıyla imaj görüntüleme oluşan ışık projelendirme bir görüntü oluşturmak LCD ekran LCD ekran arka projelendirme sistemleri LCD düz panel televizyon aynı değildir Bu, bu son ekran üzerine görüntüyü yansıtan bir ayna, üzerine resim magnifies.

Yonga bir arka projeksiyon televizyon kullanılan aşırı ve bu nedenle son derece hafif, daha geleneksel televizyon ve katot ışınlı tüpler oranla çok daha az yer kaplamaksızın küçüktür.

Bu LCD arka projeksiyon televizyon,  plazma ve LCD düz panel televizyon gibi kompakt değil, çok geleneksel televizyon bilr daha küçüktür. Plazma ve LCD düz panel televizyon karşılaştırıldığında, plasmalar televizyonların daha ucuzdur ve  aynı zamanda daha geniş ekranları vardır. LCD arka projeksiyon sistemleri de parlak görüntü ve daha fazla kontrast sağlar.

Eğer plazma LCD ve arka projeksiyon HDTVs karşılaştırmak istiyorsanız HDTV teknolojisi Bu giriş bazı kullanımı için olmalıdır. Ne zaman bir televizyon seçerek boy oranı, ekran boyutu, çözünürlük, HDMI arayüzü ve fiyat karşılaştırmak gerekir. Ayrıca farklı markaların benzer televizyon modelleri arasında bir karşılaştırma yapmak gerekir.

Kavakyelleri dizisi hakkında yorumlar

kavak-yelleriAslı, Mine, Efe, Deniz sardı tüm hayatımızı. Hayata olan dirençleri, hataları, gençlikleri, dürüstlükleri, yardım severlikleri ile gönüllerimize girdiler. Birde çevresindekiler; Su, Atakan, Ayşe teyze, Amcalar, Abiler, Dedeler…

Evet hepsi var bu dizide, herkes birkarakteri seviyor. Bence Efe’yi herkes seviyor. Acaba Efe Kaygısız ölecekmi?

Bende bunu çok merak ediyorum ama Efe ölürse bu dizi kalbini yitirir.

Herkes karakterler hakkında ve dizideki olaylar hakkında burada yorum yapıp tartışabilir. Burada bir kavakyelleri forumu oluşuyor. İstediğiniz karakterin fotoğraflarınıda burada herzaman yayınlayabiliriz.

Evet kavak yelleri dizisinde neler olması gerektiğini sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi paylaşın.