KARBOKSİTERAPİ – fiyatları – merkezleri – yaptıranlar ve yorumları

Karboksi terapi hakkında makale

Karboksi terapi Nedir? 

karboksi-terapiCilt altına karbondioksit verilmesi esasına dayanan bir tedavi metodudur. Karbondioksit cilt altında bölgesel doku kan akımını hızlandırarak etki yapmaktadır. Bunun yanı sıra direk yağ kırıcı etkiside bulunmaktadır. Bu nedenle selülit tedavisinde çok etkin bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Karboksiterapinin vücuda bir zararı varmıdır? Kesinlikle yoktur. Çünkü karbondioksit vücudumuzda doğal yollardan üretilen bir gazdır. Bu nedenle vücutta herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Solunum yoluyla kolaylıkla atılabilmektedir. Merkezimizde yapılan karboksiterapi işlemi sırasında acı duymazsınız ve morarma da görülmemektedir.
Karboksiterapi nerelerde kullanılabilir? Selülit, bölgesel incelme, doğum sonrası veya hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlaklarda, liposuction–lipoplasti öncesi ve sonrası cildin toparlanmasında, saç dökülmelerinde, gevşek ve sarkık göğüslerin toparlanmasında, yara iyileştirmede, cilt gençleştirme tedavilerinde destekleyici olarak kullanılmaktadır.
Karboksiterapi nasıl etki gösterir? Uygulama bölgesinde dolaşımda artış meydana gelir, böylece toksinlerin atılımı arttırılır, o bölgedeki ödemler çözülmüş olur, doku yenilenmesi uyarılır, dokuya ulaşan oksijen miktarı arttığı için o bölgedeki yağın yakılması ve cildin tekrar yapılanarak sıkılaşması sağlanır.
Karboksiterapi nasıl uygulanmaktadır? Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Tedavi karbondioksit gazının cilt altı doku içine enjekte edilmesi prensibine dayanır. Enjekte edilen gaz, doku tarafından emilir.Problemin büyüklüğüne ve çeşidine göre haftada bir veya iki seans olacak şekilde toplam 10-20 seans arasında uygulama önerilir. Tedavi başladıktan sonra tedaviye özel nedenlerden dolayı ara verme süresi 1 haftayı geçmemelidir.
Karboksiterapinin yan etkisi varmıdır? Uygulama bölgesinde hafif bir yanma ve dolgunluk hissi olabilir. Tedaviden hemen sonra 1-2 saat süren geçici bir ödem olabilir. Tedavi sonrası 4 saat boyunca banyo, havuz veya sauna gibi su ile ilgili aktivitelerden kaçınılmalı ve dar ve bedeni sıkı sıkıya saran giysiler giyilmemesi gereklidir.
Yaklaşık 80 yıldır tıp alanında tedavi maksatlı uygulanan karboksiterapi, 1990 yılından beri Amerika, Avrupa ve bir çok uzak doğu ülkesinde cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir rehabilitasyon yöntemi olarak uygulanıyor.
Karbondioksit gazı vücuda zararlı değil ve her yaşta, herkese uygulanabilir niteliktedir. Bilindiği gibi karbondioksit  gazı vücutta bol miktarda üretiliyor ve vücudumuz dakikada ortalama olarak 1.5 lt karbondioksit gazı üretip dışarı atıyor. Karboksiterapi’de ise bir doku kesimine konulan yoğun karbondioksit gazı sayesinde tedaviler başarıya ulaşabiliyor ve bu miktarda vücudun bir dakikada üretip dışarı attığı miktarın çok altında, dolayısıyla karboksiterapi uygulamasıyla cilt içerisine veya altına verilen karbondioksit gazının vücuda herhangi bir zararı söz konusu değil.Karboksiterapi uygulamaları, karbondioksit gazının kısa aralıklarla dokuların içerisine kontrollü olarak aktarılmasını sağlayan karboksiterapi cihazı ile yapılıyor. Dokulara giren karbondioksit gazının bulunduğu yere göre değişen çeşitli etkileri var: Uygulama alanları.
Sorunun türüne ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda verilen karbondioksit gazı dokularda yağların tüketimini hızlandırıyor, ciltte elastikiyeti artırıyor, şişlikleri indiriyor, çatlakları ve özellikle de bacaklardaki kılcal damar genişlemelerini azaltıyor, varisli hastalarda varislerin hızla azalmasına yardımcı oluyor, göğüs ve çene altı – yanak sarkmalarında dokuları sıkılaştırarak yüz ovalini düzeltiyor
Başarılı uygulama alanları
Karboksiterapi  özellikle diabete ( şeker hastalığı ) bağlı yaralar ve sedef  hastalığına bağlı cilt bulgularının azaltılmasında etkili,
Bölgesel  yağ fazlalıklarında yapılan liposuction işlemlerinden önce ve  sonra birkaç seans karboksiterapi, ameliyat başarısını  arttırıyor,
Bölgesel  yağ fazlalıkları, doku sarkmaları, bacaklardaki kılcal  damarlar, ameliyat izleri ve çatlakların tedavisinde de sonuç  veriyor.
Karboksiterapi uygulamasında Dikkat edilmesi gerekenler
Karboksiterapi uygulamasını isteyen hastaların taklit ve başarısız tedavi yöntemleriyle karşılaşmamaları için karboksiterapi yapılacak cihazın CE belgesini sormaları ve bu onayı cihaz üzerinde görmeleri son derece önemli, çünkü patentlenmiş karboksiterapi cihazı ile dokuya verilen karbondioksitin verilme şekli, karbondioksit gazının dokuya akıtılışındaki dinlenme aralıkları vs. gibi bazı özellikler karbondioksit tedavisinin başarısını yönlendirmekte.
Özellikle bacaklarında yağlanma ve kılcal damar genişlemeleri olan hastalarda sellülit tedavisi son derece kısıtlı. Bu hastalarda vakum – elektriksel – ses dalgaları – ısı gibi yöntemler uygulanabilir değil, çünkü bu yöntemler bacaklarda kılcal damar genişlemelerini daha çok artırmakta. Karboksiterapi ise bacaklardaki bu tedavi kısıtlılığını ortadan kaldırmakta ve tüm hastalara uygulama yapabilme imkanını getirmekte. Böylece bacaklarında yağlanma, sellülit veya sarkma problemi olan ve kılcal damarları gelişmiş hastalar için ideal tedavi yöntemi, karboksiterapi. Ayrıca erkek hastaların memelerin küçültülmesi ve vücut deformasyonu problemlerinde de son derece kolay bir uygulama seçeneği oluşturmaktadır

Sizde bu terapi yöntemi hakkında yorumlar , şikayetler ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Kolay ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

kolay-zayiflamaGene bir yaz öncesi ve araştırıyoruz kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini. Şöyle bir blogyorum sayfalarına göz attım bu konuda neler yayınlanmış diye ve öncelikle şunu buldum , diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz.  Evet kafamıza göre veya bir yerde bulduğumuz diyet listeleri ne göre diyet yapmak ne kadar doğru bilmem ama ben kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini çözdüm. Bunu başarmak gerçekten çok kolay, sadece beslenme ve aktivite anlayışlarımızı biraz değiştirmemiz gerekiyor o kadar.  Öncelikle ben elmayı hayatınıza günlük olarak özellikle sabahları sokmanızı tavsiye edeceğim çünkü elma ve diyet vazgeçilmez bir ikili olarak karşımıza çıkıyor. Birde sabahları ve yemeklerde önce 1-2 bardak ılık su bu işin başlangıcı.

Bu işte öncelikli olarak inanmak gerekli ve prensip ve sabır sahibi olmalısınız. Böyle bir yaşam tarzı benimserseniz zaten hızlı kilo verme yollarını aramayacaksınız. 2 günlük şok diyet , zayıflama hapı , 10 günde 5 kilo zayıflama gibi olaylar bence sağlıksız ve metebolizmayı fazla zorlamaktan ibaret.

hizli-zayiflamaÖncelikle besin gruplarını ve alınması gereken miktarları bir tanıyın.  İdeal kilonuz nedir nasıl hesaplanır ona bir göz atın. Kendinizi ve yedikleriniz bir gözden geçirin. Sonra kendinize bir program yapın . haftalık yapabilirseniz süper olur. Ama en az bir gün öncesinden yarın ki yemek planınızı oluşturabilirsiniz. En kolay yol mevcut yediklerinizin miktarlarını azaltmak ve yukarıda bahsettiğim elma ve su olayı başlangıç olur . Ara öğünlerde ise bitkisel zayıflama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Blogyorumdaki diyet ürünleri bitkileri  sayfası size yardımcı olacaktır.  Selülit içinde beslenme ve diyet  tedavisi anlatılmış . Tabi bunların etkilerini paylaşım az olduğu için göremiyoruz.

Evet hayatınızda olmayan bir spor aktivitesinide benimserseniz olay bitiyor. Bunun için egzersiz sayfasına bir göz atın.

Bununda en kolayı hızlı yürüyüşleri en az yarım saat hayatınıza sokmaktır. Ama ben biliorum ki ; bir çok kişi  urada anlatılanlar yerine bir zayıflama hapı arayıp kendilerine zorlanmadan kolay yolu arayacaklar , belki zayıflayacaklar ama fit bir vücuda sahip olamayacaklar. O yüzden spor salonu ve ya özgün spor aktivitelerini hayatınıza sokmakta kesin ısrarlı olun. Aldığını yakacaksın işin sırrı bundan ibaret sürekli enerji harcayacaksın ve yaktığından fazlasını yemiyeceksin.

Şunu bekliyorum. Arkadaşları tarafından sürekli beğenilen ve kilo sorunu olmayan bir kişiler aşağıdaki yorum bölümüne yaşam tarzlarını ve beslenme alışkanlıklarını anlatsınlar . Bakalım aramızdaki fark neymiş görelim.

Paylaşımla kalın..

Mezoterapi nedir? Fiyat ve paylaşım alanı

mezoterapi-tedavisiMezoterapi kelime anlamı olarak orta tedavi demektir. Cildin orta tabakasının tedavisi olarak kullanılmaktadır.
İlk defa Fransada Dr. Michele tarafından 1952 yılında tesadüf eseri bulunmuştur. O zamandar beri Tıpta bir çok alanda kullanılmıştır.
1980 den itibaren alternatif tıbbın önemli bir üyesi olmuştur.
Spordalları, romatizmal hastalıklar, fizik tedavide, eklem içi enjeksiyon olarak kullanılmakta. Estetik cerrahide, selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflamalarda son derece başarılı bir yöntem olarak devam etmektedir.
Mezoterapi yönteminin yan etkileri nelerdir.Kimlere bu yöntem uygulanmaz?
Mezoterapide ilaç enjekte edildiği için hastanın tahlilleri yapılmalıdır. Şeker, diyabet, kalp, yüksek tansiyon ve enfeksiyon hastalığı bulunanlara uygulanmaz.
Bu hastalır haricinde, ergenlikten itibaren herkese uygulanabilir ve yan etkisi olmaz.
Mezoterapi ile zayıflama nasıl olur?
Lokal yani bölgesel olarak mesela karın kısmına ilaç enjekte edilir, bu ilaç yağ hücreleri yakar.
Mezoterapi yöntemi tedavisi kaç seans sürer sorusunun cevabı ise; tedavi kişiden kişiye değişmektedir. Bölgesel yöntemlerde 10-15 seans kadar sürmektedir.
%100 iyileşme sağlanırmı?
Selülit ve zayıflama tedavi yöntemlerinde %100 tedavi söz konusu olamaz . Kişinin yaşam tarzı beslenmesi ve alışkanlıkları tedavi sonrasıda aynı oluşumlara sebebiyet verebilir.
Mezoterapi yönteminde ağrı ve acı varmıdır. ?
Mezoterapi iğne ile deri altına enjeksiyon yöntemi olduğu için birac ağrı ve acı yapmaktadır. Yöntem sırasında kullanılacak sprey veya losyon uyuşturucularla ağrı hafifletilir.
Mezoterapi Fiyatları ne kadardır ve en ucuz uygun fiyatlı mezoterapi merkezleri nereleridir.?
Burada bize çok iş düşüyor. Bu mezoterapi merkezleri arttıkça rekabetten dolayı fiyatlar azalmakta ve güncel fiyatları paylaşımla yakalama şansımız var. Herkez bildiklerini yazarsa en iyi ve ucuz fiyatlı tedaviyi bulma şansımız artar. Özellikle büyük illerdeki İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Bursa daki mezoterapi merkezleri diğer ufak illere göre daha ucuz olmaktadır.

LPG Zayıflama ve Selülit Tedavi Yöntemi

Lpg ile selülit tedavisi nasıl yapılmaktadır?
Lpg ile selülit tedavisi yaklaşık 15 seanslık bir tedavi yöntemidir.Başlangıçta haftada 3 kere uygulanmakla beraber, ilerleyen seanslarda haftada 2 ye indirilir.
Toplan 2- 2.5 aylık bir tedavi süresine ihtiyacınız var demektir. Buda haziran ayına kadar selülitlerinden kurtulmak ve hazır olmak isteyen bayanlar için Mart sonu LPG tedavisine başlaması anlamına gelir.
İlk 5 seansdan sonra tedavi etkisini göstermeye başlar. Kalan 10 seanstada selülitlerden kurtulunur. Beslenme ve egzersizlerle desteklenmelidir. Hiç ağrı ve morarma gibi yan etkileri yoktur.
lpg

Lpg ile selülit tedavisinin cilde zararı varmıdır ? sorusunun yanıtı ise; LPC ile zayıflama yönteminin hiç bir yan etkisi yoktur. Tamamen bu konuda uzman olan merkezler ve uzmanlarla tedavi yapılmalıdır.
LPC zayıflama ve selülit yönteminin prensibi tamamen vakum sistemi iledir. ve sarkık vucutlara yanlış uygulandığında daha da sarkmasına sebebiyet verebilir.
LPC tedavisi sadece selülit tedavisi değildir. Lokal yağlanmalarda ve vucut sıkılaştırmadada kullanılır. Sırt, basen ve karın bölgelerindeki yağlanmaları gidermede oldukça etkili bir yöntemdir. Doğum sonrası karın bölgesi sarkmalarında da etkilidir.
Spor yapıp bırakmadan kaynaklanan yağlanmalarda bacak içi ve karın bölgesi tedavisinde de LPG yöntemi tercih edilir.
LPG tedavisinden sonra selülitler tekrar oluşur mu?
Evet tekrar geri gelebilir, aynı şekilde yaşam tarzınızı devam ettirirseniz. Dengeli beslenme ve egzersiz yapmazsanız tekrar selülitleriniz oluşabilir.
LPG ile selülitlerden tamamen kurtulunur mu?
Tek başına LPG ile % 100 selülitlerden kurtulmak mümkün değildir. Spor, beslenme ile mutlaka desteklenmelidir. Bence zaten bu ikisi yapabiliyorsanız, LPG tedavisine bile gerek duymayacaksınız.

Bayanlarda Yaz Kabusu

plaj-bikiniBayanların yaz kabusu kiloları ve cilt ve vucut bakımları nedeni ile nisan ayında başlıyor. Ne kadar hırslı olduklarına şaşıyorum çoğu zaman bu nisan-mayıs aylarında ne yapıyorlar ediyorlar ciddi kilo vemeyi başarıyorlar. Amaç sadece tatilde güzel gözükmek. Hızlı kilo vermenin yollarını yaratıyorlar bişekilde, bunun yanında bikini bölgesi başta olmak üzere lazer epilasyonlar. Kalça basen bölgesi inceltmek ve çatlakları gidermek için uzun yürüyüşler. Valla inanılmaz bir disiplinle bunu başardıklaını görüyorum. Ama tecrübeleri burada paylaşarak iyi bir motivasyonla yaza hazırlıklara nasıl başlanacağı neler yapılacağı konusunda bir birikim sağlanmalı. Mesela önce tüm vucut bir lazer epilasyon, sonra iyi bir diyet, sonra egzersizler, plates vs. yüz ve cilt bakımları tümü hakkında bir paylaşım ve merak ettiklerinizi sorup cevaplama olabilir.

selülit hapları ve tozları

Selülit hapları ve tozları ;

selülit tedavisi için üretilen besin desteklerinin büyük bir kısmı işe yaramıyor. Bu desreklerle ilgili araştırmaların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Son yıllarda birçok kullanılan ve tavsiye edilenlerin başında glukozamin sülfat içerenler geliyor. Romatizma tedavisinde kullanılan bu doğal maddenin
ciltte de glikozaminoglokan (GAG) üretimini destekleyen cildi sıkılaştırıcı,selüliteyol açan gerilim çizgilerinin azalmasını sağladığı idda ediliyor
Bu amaçla üretilmiş antiselülit toz ve tablet piyasada bulunuyor. İnek sütünden elde edilen CLA nın da selülit oluşumunu azaltabileceğini ileri süren üreticilerin sayısı
bir hayli fazla. bundan başka deniz yosunu özütleri ve silikon karışımıyla da bu soruna çözüm arayan ürünlerde var ama etkili değiller.

SELÜLİT TEDAVİSİNDE HANGİ TEKNOLOJİLER DAHA FAYDALl

Selülit sorunuyla mücadelede kullanılan birçok teknolojik cihaz var. Bu teknolojiler arasında LPG ve Vella Shape ön plana çıkmış görünüyor.
 LPG beş yıl kadar önce bir hayli popülerdi. Şimdi eski havası yok. Bizim gözlemlerimiz de, bu yöntemin en azından kalıcı bir yararının olmadığı yönünde.
“Vella Shape” veya ”Vella Smooth” diye anılan yöntem daha etkili gibi görünüyor. Bu yöntemde-radyo frekansları enerjisi ile infrared ve vakum etkilerinden aynı anda yararlanılıyor.
 Aletin başlığı cilt üzerinde yuvarlanarak yani ayın zamanda masaj etkisi sağlanarak uygulanıyor.

Son iki yılda popüler hale gelen akustik dalga tedavisi de umut vaat ediyor. “Akustik Vawe Therapy” denilen bu yöntemde, özellikle bölgesel yerleşimli selülit ile mücadelede çok iyi sonuçlar alınabiliyor. Bu yöntem deneyimli ellerde, dikkatle, sabırla uygulandığında şimdilik en etkin teknolojik yaklaşım olarak gösteriliyor. Kısacası, bu yıl da kremlerle, haplarla, masajlar ya da aletlerle, selülit sorununu çözmeye çalışacaklar. Sonuç alma olanakları çok az da olsa, bu soruna karşı direnmenin, geçici ve küçük de olsa bir parça zafer kazanmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

ABD’DE EN ÇOK SATILAN 5 SELÜLİT ÜRÜNÜ

Vichy “lipometric”

Alphaderma “profil”

Revitol “cellulite cream”

Neutrogena “antisellulite treatment”

Dior

“corrective” Gel

ANTİ-SELÜLİT ÖNERİLER

Şekeri kesin. Şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılamaya devam edin.

Daha çok sebze ve meyve yiyin. Özellikle domates, elma, kırmızı greyfurt, siyah üzüm, çilek, kiraz, vişne gibi renkli meyvelerle; ıspanak, karnabahar, kırmızıbiber maydanoz ve diğer sebzelere öncelik verin.

Sigarayı bırakın, alkolü azaltın.

Tuzu azaltın.

Kafeinli yiyecek- içecekleri en aza indirin.

Sıcak içecek olarak yeşil ya da siyah çay, soğuk içecek olarak bol mineralli suyu tercih edin.

Kolalı içeceklerden, diyet içeceklerinden, şeker eklenmiş meyve suları ve gazozlardan uzak durun.

Kilo almayın, sık sık kilo alıp vermeyin.

Düşük yağlı bir beslenme planı uygulayın.

Düzenli olarak yürüyün ya da yüzün. Bisiklete binmek, tenis-golf oynamak, dağ yürüyüşleri de yararlı.

Deneyimli birine masaj yaptırın.

Güneşte fazla kalmayın.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/8743063.asp?yazarid=95

Selülitden kurtulma yolları

Hangi selülit kremi selüliti daha iyi geçiriyor bi türlü bulamadım. Bir arkadaşım gebe bana gebelikte ananas yemek selüliti önler dedi. Bunun konuyu hamile arkadaşlarımıza duyurmuş olalım.
Selülit maskesi yara izlerini gidermek için birebir  vücut sıkılaştırıcı kremler de anti preparatlar da .
Alternatif tıp yöntemlerinde biberiye yağı yağları parçalar bilgisi ile biberiye yağıda kullandım; bölgesel yağları parçalama da başarılı olduğunu söyleyebilirim catlaklari da geciriyor
cilt çatlaklarınada bebeyağı kullan dediler ama ben sadece banyodan sonra bebe yağını tercih ediyorum , sizede tavsiye ederim.
Dogal yöntemler ile selülitten nasıl kurtulabilirimi çok araştırdım Doğal selülit tedavisinin en iyisi “karahindiba” dır 
en iyi selülit kremi bu bitki ile yapılır.Eski bitki kitapları, hindiba yapraklarının ve köklerinin kaynatılarak, suyunun kozmetik olarak kullanıldığını yazıyorlar.
Kadınlar gözlerini ve yüzlerini onunla yıkıyor ve böylece saf bir görünüm kazanabileceklerine inanıyorlardı..
Karahindiba’nın vücuttaki yaği eritmede başarılı olduğunu duydum ama tecrübe eden ve nasıl hazırlandığını bilen varsa burada anlatıra seviniriz.
başka bitkisel selülit tedavisi mesela, lahanalı selülit kürü bununda nasıl hazırlandığını bilen varsa onuda yazın.
Birde bir tv programında mısır püskülü çayının iyi olduğunu duydum ama hazırlanması kısmını seyredemedim
Ama şunu net söyleyebilirim ki; vücut çatlakları için yok edici tek yöntem düzenli spor ve dengeli beslenmedir.

kadınlar selülit problemlerini paylaşmıyorlar mı?

Bundan bir ay kadar önce selülit hakkında bir sürü konu yazdım , kızlar bu selülit makalelerime hiç yorum yapmadılar. Mesela selülit tedavi ve yöntemleri bayanların özellikle yaz öncesi ilgilendikleri bir konu ama kimse yaptığı tedavi yöntemlerini paylaşmak istemiyor heralde.
Halbuki benim eşimde selülitite karşı spor diyet ve dengeli beslenme uyguluyor ve bu konuda çok başarılı sonuçlar alıyor. Ayrıca bitkisel tedavi yöntemleri ve doğal maskeler krem ve köpükler ve masaj bile var; hangilerinin daha iyi sonuç verdiği hakkında bu konular altında hiç bir paylaşım olmadı kadınca dedikodularımız nerde kaldı.
cerrahi ve estetik ameliyatı gibi yöntemler varmı bilmiyorum ama sanırım artık birbirimizle paylaşırız yanlış bir tedavi yöntemi varsa diğerleride aynı hatayı yapmaz umarım.