Gelinde Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?

gelin-makyajGelin olacaklarda göz makyajı önemli konulardan biridir ve önemlidir. Çok güzel bir gelinliğe ve yüze sahip olup sadece makjajla son derece kötü bir görüntüye bürünebilirsiniz. Bu yüzden göz makyajınıza özellikle dikkat etmelisiniz.

Göz makyajı yaparken yada yaptırırken fazla abartmamalısınız, normal göz şekline göre makyaj yapmalısınız. Göz renginize göre renkleri seçip doğal görünümünü korumalısınız.  Göz rengi koyu ise biraz koyu, açık ise açık renkleri tercih etmelisiniz. Gelinlik rengide göz makyajınızda kullancağınız renkleri belirler, mesela gelinlik krem rengi ise beyaz açık farlar, gelinlik beyazsa pembemsi tonlar  kullanmalısınız. Kirpiklerinize biraz ilave yapabilir ve yanaklara hafif  parlaklık verebilirsiniz.

Kısaca çok sade bir makyaj yapmalısınız. Ama kişinin zevki ile abartılı makyajı tercih edebilir. Aşırı simli şeylerle sakın abartmayın derim makyajınızı.

Göz yapısına göre ve daha önceki tecrübelerinize göre makyözünüzü yönlendirmeniz uygun olur . Rimel ve far uyumunuda çok dikkat etmek gerekir.