KARBOKSİTERAPİ – fiyatları – merkezleri – yaptıranlar ve yorumları

Karboksi terapi hakkında makale

Karboksi terapi Nedir? 

karboksi-terapiCilt altına karbondioksit verilmesi esasına dayanan bir tedavi metodudur. Karbondioksit cilt altında bölgesel doku kan akımını hızlandırarak etki yapmaktadır. Bunun yanı sıra direk yağ kırıcı etkiside bulunmaktadır. Bu nedenle selülit tedavisinde çok etkin bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Karboksiterapinin vücuda bir zararı varmıdır? Kesinlikle yoktur. Çünkü karbondioksit vücudumuzda doğal yollardan üretilen bir gazdır. Bu nedenle vücutta herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Solunum yoluyla kolaylıkla atılabilmektedir. Merkezimizde yapılan karboksiterapi işlemi sırasında acı duymazsınız ve morarma da görülmemektedir.
Karboksiterapi nerelerde kullanılabilir? Selülit, bölgesel incelme, doğum sonrası veya hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlaklarda, liposuction–lipoplasti öncesi ve sonrası cildin toparlanmasında, saç dökülmelerinde, gevşek ve sarkık göğüslerin toparlanmasında, yara iyileştirmede, cilt gençleştirme tedavilerinde destekleyici olarak kullanılmaktadır.
Karboksiterapi nasıl etki gösterir? Uygulama bölgesinde dolaşımda artış meydana gelir, böylece toksinlerin atılımı arttırılır, o bölgedeki ödemler çözülmüş olur, doku yenilenmesi uyarılır, dokuya ulaşan oksijen miktarı arttığı için o bölgedeki yağın yakılması ve cildin tekrar yapılanarak sıkılaşması sağlanır.
Karboksiterapi nasıl uygulanmaktadır? Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Tedavi karbondioksit gazının cilt altı doku içine enjekte edilmesi prensibine dayanır. Enjekte edilen gaz, doku tarafından emilir.Problemin büyüklüğüne ve çeşidine göre haftada bir veya iki seans olacak şekilde toplam 10-20 seans arasında uygulama önerilir. Tedavi başladıktan sonra tedaviye özel nedenlerden dolayı ara verme süresi 1 haftayı geçmemelidir.
Karboksiterapinin yan etkisi varmıdır? Uygulama bölgesinde hafif bir yanma ve dolgunluk hissi olabilir. Tedaviden hemen sonra 1-2 saat süren geçici bir ödem olabilir. Tedavi sonrası 4 saat boyunca banyo, havuz veya sauna gibi su ile ilgili aktivitelerden kaçınılmalı ve dar ve bedeni sıkı sıkıya saran giysiler giyilmemesi gereklidir.
Yaklaşık 80 yıldır tıp alanında tedavi maksatlı uygulanan karboksiterapi, 1990 yılından beri Amerika, Avrupa ve bir çok uzak doğu ülkesinde cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir rehabilitasyon yöntemi olarak uygulanıyor.
Karbondioksit gazı vücuda zararlı değil ve her yaşta, herkese uygulanabilir niteliktedir. Bilindiği gibi karbondioksit  gazı vücutta bol miktarda üretiliyor ve vücudumuz dakikada ortalama olarak 1.5 lt karbondioksit gazı üretip dışarı atıyor. Karboksiterapi’de ise bir doku kesimine konulan yoğun karbondioksit gazı sayesinde tedaviler başarıya ulaşabiliyor ve bu miktarda vücudun bir dakikada üretip dışarı attığı miktarın çok altında, dolayısıyla karboksiterapi uygulamasıyla cilt içerisine veya altına verilen karbondioksit gazının vücuda herhangi bir zararı söz konusu değil.Karboksiterapi uygulamaları, karbondioksit gazının kısa aralıklarla dokuların içerisine kontrollü olarak aktarılmasını sağlayan karboksiterapi cihazı ile yapılıyor. Dokulara giren karbondioksit gazının bulunduğu yere göre değişen çeşitli etkileri var: Uygulama alanları.
Sorunun türüne ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda verilen karbondioksit gazı dokularda yağların tüketimini hızlandırıyor, ciltte elastikiyeti artırıyor, şişlikleri indiriyor, çatlakları ve özellikle de bacaklardaki kılcal damar genişlemelerini azaltıyor, varisli hastalarda varislerin hızla azalmasına yardımcı oluyor, göğüs ve çene altı – yanak sarkmalarında dokuları sıkılaştırarak yüz ovalini düzeltiyor
Başarılı uygulama alanları
Karboksiterapi  özellikle diabete ( şeker hastalığı ) bağlı yaralar ve sedef  hastalığına bağlı cilt bulgularının azaltılmasında etkili,
Bölgesel  yağ fazlalıklarında yapılan liposuction işlemlerinden önce ve  sonra birkaç seans karboksiterapi, ameliyat başarısını  arttırıyor,
Bölgesel  yağ fazlalıkları, doku sarkmaları, bacaklardaki kılcal  damarlar, ameliyat izleri ve çatlakların tedavisinde de sonuç  veriyor.
Karboksiterapi uygulamasında Dikkat edilmesi gerekenler
Karboksiterapi uygulamasını isteyen hastaların taklit ve başarısız tedavi yöntemleriyle karşılaşmamaları için karboksiterapi yapılacak cihazın CE belgesini sormaları ve bu onayı cihaz üzerinde görmeleri son derece önemli, çünkü patentlenmiş karboksiterapi cihazı ile dokuya verilen karbondioksitin verilme şekli, karbondioksit gazının dokuya akıtılışındaki dinlenme aralıkları vs. gibi bazı özellikler karbondioksit tedavisinin başarısını yönlendirmekte.
Özellikle bacaklarında yağlanma ve kılcal damar genişlemeleri olan hastalarda sellülit tedavisi son derece kısıtlı. Bu hastalarda vakum – elektriksel – ses dalgaları – ısı gibi yöntemler uygulanabilir değil, çünkü bu yöntemler bacaklarda kılcal damar genişlemelerini daha çok artırmakta. Karboksiterapi ise bacaklardaki bu tedavi kısıtlılığını ortadan kaldırmakta ve tüm hastalara uygulama yapabilme imkanını getirmekte. Böylece bacaklarında yağlanma, sellülit veya sarkma problemi olan ve kılcal damarları gelişmiş hastalar için ideal tedavi yöntemi, karboksiterapi. Ayrıca erkek hastaların memelerin küçültülmesi ve vücut deformasyonu problemlerinde de son derece kolay bir uygulama seçeneği oluşturmaktadır

Sizde bu terapi yöntemi hakkında yorumlar , şikayetler ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Kremler

kirisiklik-giderici-kremlerEn iyi ve ucuz kırışıklık giderici krem bulmak için bir paylaşım açtım. Kadınca bölümünde açılan bu konu altında da yapılacak yorumlar kırışıklık giderici marka, fiyatları, etkilerini paylaşmak kadınlar için doğru ürünü doğru fiyata almamızı sağlayacaktır. Kullandığınız kırışıklık giderici peeling veya kremleri yorum kısmına yazarak bilgilendirme yaparsanız , bu tip ürünleri arayanlar , daha doğru  seçim yapacaklardır.

Benim bildiğim Bonie Le Soleil Kirisiklik Giderici Peeling 30 tl kremi ise 95 tl civarında.

Başka bildiğiniz markaları ve fiyatlarını sizler yazın. Miktar ,  kullanım süresi ve etkileri de önemli . Yan etkisi olanlar var ise mutlaka belirtilmelidir. Veya cilt tipne göre satılan ürünler, arayıpta bulamadığınız, hangi bölgedeki kırışıklık için ilgilendiğiniz, şikayetlerinizi , övgülerinizi , kısaca aklınıza gelebilecek her şeyi yazabilirsiniz .

Paylaşımla kalın..

Vajinismus nedir ? Vajinismus Belirtileri, Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Nedir ? : Kısaca, cinsel ilişki sırasında vajinayı çevreleyen pelvik tabanlı kasların istem dışı kasılmasıdır. Bu durum cinsel ilişkiye müsade etmemekte ve veya ağrılı ( acılı ) bir cinsel ilişki gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Vajinismus-7Vajinismus tipleri ; birincil ve ikincil olarak ikiye ayrılmaktadır. Birincil vajinismus denilen tip , cinsel ilişkinin en başından beri yaşanması , ikincil olan ise ; daha öncesinde normal bir cinsel hayatı olan kişinin dha sonradan bu duruma yakalanmasıdır.

 

Vajinismus-2Her iki tip içinde ortak vajinusmus belirtileri vardır . Bunlar;

 • Cinsel ilişki sırasında batma ve yanma hissi
 • Zor ve imkansız penetrasyon (  penisin vajinaya girişi )
 • Kanununi evlenme yapılmış, ancak eşler hala cinsel ilişki yaşananmış
 • Doğum sonrası veya oluşmuş diğer fiziksel rahatsızlıklar ( idrar yolları enfeksiyonları, kanser, menepoz vb. )
 • Belli bir sebebi olmayan cinsel ağrılar
 • Jinekolojik muayene zorluğu ve zor takılan tamponlar
 • İlişki sırasında diğer vucut kaslarında da kasılmalar ve nefes darlığı
 • Acıya bağlı gerçekleşen, seksten kaçınma isteği

Eğer bu belirtileri yaşıyorsanız , sorununuz yüksek ihtimalle vajinismusdur. Ancak şunu hemen belirtmeliyim ki; bu hastalıktan kurtulma oranı % 100 dür. Yani ne olursa olsun tedavi edilebilir durumdadır. Vajinismusun ne olduğunu ve belirtilerini öğrendik . Şimdi sıra neden olduğunu tespit ve nedene bağlı olarak da tedavi yöntemine geldi.

Vajinismus nedenleri ; fiziksel ve psikolojik nedenlere dayanır. Psikolojik nedenler nelerdir ? :

 • KAYGI ve ENDİŞELER ; hamile olma korkusu , vajinaya zarar ve hasar gelebilme korkusu , fiziksel zarar görme korkusu olarak değerlendirilebilirnir.
 • ANKSİYETE ve STRES ; anksiyete bozukluğu ( dıştan gelebilecek belirli bir duruma karşı ruhsal ve buna bağlı vucudun vediği fiziksel tepki ) , duygusal travma , önceki kötü cinsel deneyimler , cinsel performans baskısı
 • PARTNER SORUNLARI ; tacizsel tavır, bağlılık korkusu , önyargılı davranma, güven eksikliği.
 • ÜZÜCÜ ( travmatik ) OLAYLAR ; geçmişten yaşanan duygusal / cinsel taciz , taciz olayına tanık olmak.
 • ÇOCUKLUK DÖNEMİ ; Aşırı sert ebeveynlere sahip olmak, dengesiz ve yanlış bir dini eğitim , şok edici cinsel görüntüler , yetersiz cinsel eğitim.
 • NEDENSİZ ; hiç bir nedene bağlanamayan durumlar , fiziksel ve psikolojik neden olmayan durumlar..

VajinismusVajinismusun genel fiziksel nedenleride şunlar olabilmektedir;

 • TIBBİ DURUMLAR ; idrar yolu enfeksiyonları, kanser, paelvik tabanlı hastalıklar, egzama, sedef , vajinal sarkmalar.
 • ÇOCUK DOĞURMA ; Ağrılı sancılı doğumlar, düşük yapma .
 • YAŞA BAĞLI SEBEPLER; menepoz ve hormonal anomaliler, vajinal kuruluk
 • GEÇİCİ SEBEPLER ; yetersiz vajinal yağlanma
 • PELVİK TRAVMALARI ; herhangi bir pelvik ameliyatı
 • TACİZ ; fiziksel saldırı , tecavüz ve benzeri zorlayıcı durumlar.
 • İLAÇLAR ; Kullanılan ilaclara bağlı pelvik sornları

olabilmektedir.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Olmalıdır ; Öncelikle bu konuyu iyi araştırmalı ve iyi anlamalısınız.  Tabiki uzman doktora başvurup onun tetkik, psikolojik ve fiziksel muayeneleri sonucu ,  gidişatınız belirlenecektir. Ama daha çok geçici ( dönemsel ) ve psikolojik etkilere bağlı bu hastalıktan kısa sürede kurtulacakğınıza eminim. Hangi doktor (güven duyabileceğiniz birini seçin )  bu konuda daha iyi buradan yorum yapamam . Çünkü ben bu hastalığa yakalanmadım ( bir erkek olarak ) . Ama tüm hastalıklar gibi buna duyarsız kalamadım.  Yapabildiğim, burada paylaşım ve forum platformu kurarak, vajinismusu birebir yaşayan kişilerin yorumları, yaşadıkları ve nasıl tedavi olduklarına dair açıklamalar her zaman olduğu gibi diğer hastalar için büyük bir kaynak oluşturacaktır.

 Tedavi sürecinde dengeli yaklaşımlar geçmişleri irdelemeler , yavaş yavaş denemeler büyük önem taşımaktadır. Fiziksel teknik kas kontrol teknikleri , ilaç ve krem uygulamaları , duygusal odaklanma ve çiftlerin birbiri arasındaki terapiler, pozisyonlar , istekler ve özgürlük …

Evet vajinismus tedavi yöntemleri maddeleri okadar fazla ki ; bundan çıkarılacak en büyük sonuç hiç birini hafife almadan adım adım bu konuyu kendinizin planlıca hareketleri, deneyimleri , tedaviye giden doğru yolu bulma doğrultusunda hareket etmeniz gerekmektedir. Benim size nacizhane tavsiyem en büyük psikolojik sorunlar paylaşım eksikliği ile başlar. Sıkıntılarınızı birilerine anlatın . Buraya yazın veya güvendiğiniz birilerinden yardım isteyin. İşte tedaviye başladınız bile…. geçmiş olsun. 

Kolay ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

kolay-zayiflamaGene bir yaz öncesi ve araştırıyoruz kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini. Şöyle bir blogyorum sayfalarına göz attım bu konuda neler yayınlanmış diye ve öncelikle şunu buldum , diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz.  Evet kafamıza göre veya bir yerde bulduğumuz diyet listeleri ne göre diyet yapmak ne kadar doğru bilmem ama ben kolay ve hızlı zayıflama yöntemlerini çözdüm. Bunu başarmak gerçekten çok kolay, sadece beslenme ve aktivite anlayışlarımızı biraz değiştirmemiz gerekiyor o kadar.  Öncelikle ben elmayı hayatınıza günlük olarak özellikle sabahları sokmanızı tavsiye edeceğim çünkü elma ve diyet vazgeçilmez bir ikili olarak karşımıza çıkıyor. Birde sabahları ve yemeklerde önce 1-2 bardak ılık su bu işin başlangıcı.

Bu işte öncelikli olarak inanmak gerekli ve prensip ve sabır sahibi olmalısınız. Böyle bir yaşam tarzı benimserseniz zaten hızlı kilo verme yollarını aramayacaksınız. 2 günlük şok diyet , zayıflama hapı , 10 günde 5 kilo zayıflama gibi olaylar bence sağlıksız ve metebolizmayı fazla zorlamaktan ibaret.

hizli-zayiflamaÖncelikle besin gruplarını ve alınması gereken miktarları bir tanıyın.  İdeal kilonuz nedir nasıl hesaplanır ona bir göz atın. Kendinizi ve yedikleriniz bir gözden geçirin. Sonra kendinize bir program yapın . haftalık yapabilirseniz süper olur. Ama en az bir gün öncesinden yarın ki yemek planınızı oluşturabilirsiniz. En kolay yol mevcut yediklerinizin miktarlarını azaltmak ve yukarıda bahsettiğim elma ve su olayı başlangıç olur . Ara öğünlerde ise bitkisel zayıflama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Blogyorumdaki diyet ürünleri bitkileri  sayfası size yardımcı olacaktır.  Selülit içinde beslenme ve diyet  tedavisi anlatılmış . Tabi bunların etkilerini paylaşım az olduğu için göremiyoruz.

Evet hayatınızda olmayan bir spor aktivitesinide benimserseniz olay bitiyor. Bunun için egzersiz sayfasına bir göz atın.

Bununda en kolayı hızlı yürüyüşleri en az yarım saat hayatınıza sokmaktır. Ama ben biliorum ki ; bir çok kişi  urada anlatılanlar yerine bir zayıflama hapı arayıp kendilerine zorlanmadan kolay yolu arayacaklar , belki zayıflayacaklar ama fit bir vücuda sahip olamayacaklar. O yüzden spor salonu ve ya özgün spor aktivitelerini hayatınıza sokmakta kesin ısrarlı olun. Aldığını yakacaksın işin sırrı bundan ibaret sürekli enerji harcayacaksın ve yaktığından fazlasını yemiyeceksin.

Şunu bekliyorum. Arkadaşları tarafından sürekli beğenilen ve kilo sorunu olmayan bir kişiler aşağıdaki yorum bölümüne yaşam tarzlarını ve beslenme alışkanlıklarını anlatsınlar . Bakalım aramızdaki fark neymiş görelim.

Paylaşımla kalın..

LW6090 Zayıflama Hapı Kullananlar ve Yorumları

lw6090-zayiflama-hapiBidiğim kadarı ile Fx 15 zayıflama hapı yasaklandı veya başka birşey. Ama aynı üreticiler LW 60 90 hapını piyasaya sürdürler . Ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. Burada bu konuyu tartışarak doğru sonuca ulaşmak gerekli.

Evet bir LW 6090 zayıflama hapı moda mı oldu desek yoksa gerçekten işe yarıyor mu? Bu hapın fiyatları nedir içeriğinde neler var . Nerden alabilirim ? LW 60 90 satan eczaneler hangileridir.? Yan etkileri ve zararları varmıdır? tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz ve kullanıcıların yorumlarını paylaşabileceği bir soru cevap alanı açmak bence blogyorumun işi. Çünkü bilinmeyeni aydınlatmak ve paylaşmak kafamızdaki şüpheleri gidemede birebir yöntem. Bence ilacı almadan önce bu LW6090 ilacını kullananların yorumlarıçok önemli ayrıca şikayet ve iyi taraflarını da burada paylaşmalıyız. Yani bir nevi LW6090 forum alanı oluşturacağız. En ufak bilgi görüş ve yorum biri için çok önemli olabilir.
Bu konuda bence bir çok soru sorulamalı; gerçekten zayıflatırmı?. bir kutuda kaç kapsül var . günde nekadar kullanılmalı? yan etkileri ve zararları? LW6090 nedir.? LW6090 en ucuz nerede bulabilirim? LW6090 üretim yeri ? gibi iyi paylaşımlar.

İlk paylaşım benden olacak LW6090 zayıflama Hapı Kullanan kız arkadaşımın  yorumu şöyle; 1,5 ay kulanmaya başlayalı  ve hala kullanıyor. 5 kilo verdi . Görünümü düzeldi ama bence bir salıklık oluştu . Yani hap yerine sporla zayıflamak bence daha iyi. Neyse, yan etkisi olmadı ama ilacın gereği sanırım ağız kuruluğu yapıyor ve çok su içmeni sağlıyor. Ayrıca tokluk hissi veriyor. İlaç fiyatı  60 TL ve içinde 60 adet var . en az 4 kutu tüketilmesi söyleniyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Sizinde ayrıca merak ettikleriniz ve eklemek istesiğiniz şeyler varsa aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Güzellik ve Makyaj Sırları Teknikleri

makyaj-sırları-ve-teknikleriMakyaj bayanların vazgeçilmez bir parçasıdır. Makyaj, doğru olarak yapılmazsa çok kötü sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla, makyaj yaparak güzelleşmek yerine , daha kötü bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu yüzden burada güzellik için makyaj tekniklerini ve sırlarını sizlerle paylaşacağız. Tabiki daha sonrada sizler tecrübelerinizi ve yüz tipine göre makyaj tekniklerini burada paylaşacaksınız ve kendimize yakışan en iyi makyajı burada birlikte yaratacağız.

Öncelikle iyi bir makyaj için yapılması gereken genel kurallardan bahsedeceğiz , sonra sırasıyla makyaj malzemelerinin adım adım nasıl kullanılacağını anlatan bir bölüm olarak en sonundada bu makyaj tekniklerini deneyerek  yorum bölümüne hangisinin daha iyi hangisinin gelişmesi gerektiğini paylaşacağız.

Güzellik için sırasıyla makyaj sırları ve teknikleri  ,  dikkat edilecek konulara bir değinelim:

 1. sade-makyajÖncelikle yüzünüzü ve cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Makyaj öncesi cilt tonikle veya makyaj temizleyicilerle silinip temizlenmeli ve makyaja hazır hale getirilmelidir. Kesinlikle eskiden kalmış makyaj üzerine çalışma yapmayın. Hatta günlük makyajınızı temizlemeden yatağa girmeyin ki cildiniz sağlığını kaybetmesin.
 2. Temizlenmiş yüze öncelikle fondöten sürülmelidir. Ancak günümüzde fondöten tipleri okadar yaygındır ki , sanırım size en iyi geleni bulmak için farklı tipleri birerkez denemeizde fayda var. Sadece renk seçimi yaparken cildinize en yakın rengi seçin yeter. Farklı bir renk seçtiğinizde direk  rüküşlük abidesi olarak sırıtacağınız kesin.  O yüzden cildinizdeki ufak tefek ve veya büyük hatalarınızı cildiniz rengindeki fondötenle kapatarak makyaja başlıyoruz.  Ama sakın unutmayın cilt üzerindeki renk dağılım ve yoğunlukları iyi dağıtmalı ve farklı tonlar yaratmamalısınız..
 3. Fondöten kullandıktan sonra, parlaklıkları almak adına renksiz ve şeffaf pudra kullanabilirsiniz. Bu pudrayıda firça vb aletlerinizin yardımıyla iyi dağıtmaya özen göstermelisiniz. Gün içindede hızlı makyaj yenilemek için bu pudranızdan faydalanabilirsiniz. Toz veya kompak pudra kulanma tercihi yine size kalıyor hangisi ile daha rahat ve güzel görüntü yakalıyorsanız pudra tipleri olarak onları tercih edin.
 4. Şimdi geldik allık konusuna; allık aslında en önemli noktalardan biri yüz tipinize göre süreceğiniz yer ve renk çok önemlidir.  Yer olarak uzun yüzlerde elmacık kemiği altı, geni bir yüze sahip iseniz , elmacıklardan yukarı doğru kaydırarak kullanmalısınız. Renk konusunda ise genelde ruj rengi ile aynı seçilir . Bu renkleri cilt renginize ve göz renginize göre seçmelisiniz. Allık sürerken bir anda yoğun bir uygulama yapmayın . Azar azar sürün , yoğun sürerseniz geriye dönüş biraz daha zor olacaktır.
 5. güzellik-sırlarıGeldik bakışlarınıza anlam katacak oan önemli konumuz RİMEL. Rimel uygularkende kirpikleriniz temiz olmalıdır. Aynı zamanda rimel fırçası da temiz olmalıdır. Rimel sürmeye  önce üst kirpikten başlanır. içeriden dışarıya doğru sürülmelidir. Alt kirpiklere uygulanmasını tavsiye etmiyoruz . Çünkü bakışları baygınlaştırıyor ve örümcek ağı izlenimi veriyor yukarıdaki resimdeki kız gibi hiç güzel olmamış. Onun yerine eyeliner ile hafif bir çizgi çizebilirsiniz. Göze kalem çekerkende sadece şunu aklınıza çıkarmayın gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız. kirpiklerin içine değil üstünden kalem çekin.  Rimel tip ve modelleri gelişmeleri takip ederseniz. Kalıntı bırakmayanyeni moda rimellere ulaşabilirsiniz. Aksi takdirde kirpik fırçası ile kalıntıları temizlemeniz gerekecektir. Gözlerinizin yapısına göre alt kalemi belirlemelisiniz genelde alt kalemde içten ortaya kadar açık , ortadan dışa doğru koyu renkler uygulanmaktadır. Bunu kendinizde tecrübe ederek daha doğru çizimi bulmalısınız.
 6. Son olarakta RUJ ; En önemli son dokunuş olarak ruj tipine değineceğiz. Bence en zor konular biridir ruj rengi , allık rengine göre kullansakta allık rengini ruj rengine göre seçmeliyiz. Ruj rengini allık rengine göre değil. Dudaklarınızı ortaya çıkaracak olan ruj rengi için öncelikle dudaklarınızı ve kendiniz iyi tanımanız gerekir. Genelde ince dudaklar için kalemle çizilerek büyütülmüş açık ve parlak renkli rujlar. Kalın dudaklar için , mat rujlar kullanılmaktadır.

Şimdi ana temaları bahsettikten sonra eğer fazla makyaj tecrübeniz yoksa , oturup bu bilgiler ışığında biraz kendi üzerinizde çalışmanızı öneriyoruz.  Renklerde öncelik sırasınıda dikkate almayı unutmayın ilk önce cilt renginiz sonra göz renginiz sonra kıyafetinizin rengi makyajınız için sıralamayı ve tonlamayı belirlemlidir. Bizden en önemli makyaj püf noktalarını aldıktan sonra sizinde keşfettiğiniz ve yaparken a böyle daha iyi oluyor dediğiniz konuları burada paylaşmanız . Farklı bakış açısı ve makyaj tekniklerini oluşturmamızda faydalı olacaktır. Güzellik ve paylaşımla kalın.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ve Fiyatları Ne Kadardır ?

kalici-makyaj-nasıl-yapılır-fiyatlarıEtkileyici ve çarpıcı bakışların sırrı iyi şekillendirilmiş kaşlardır. Ne yazık ki yıllarca uygulanmış yanlış uygulamalardan dolayı azalan kaşlarımız her zaman iyi şekillendirmeye müsade etmiyor. bu durumda kalıcı makyaj olağan üstü bir fırsat olarak bayanların hizmetine giriyor.

Kalıcı makyaj özellikle makyaj zamanını kısaltmak isteyen vakit sıkıntısı çeken çalışan bayanlarda , sanatçılarda ve ev hanımlarında inanılmaz bir alternatif sunuyor.Kalıcı makyaj herhangi bir sebeple kaşlarını kaybetmiş , kaşları küsen ve yaralanmalar sonucu kaşlarını kaybeden kişilerde kalıcı makyaj uygulamaları tavsiye ediliyor. Bunun dışında gündelik makyajında sürekli eyeliner kullanan , sürekli dudak çerçevesi kullanan bayanlarada kalıcı makyaj öneriliyor.

Hergün sabah kalktığınızda eyeliner ınızın çizili halde olması, size  inanılmaz bir zaman tasarrufu sağlıyor. Bu nedenle çalışan bayanların çok tercih ettiği kaş uygulamalarının yanında eyeliner ve dudak uygulamaları popüler halde..

Kalıcı makyajın zararı varmı? diye sorarsanız . Önce bir malzemelere değinelim . Kalıcı makyajda kullanılan boyalar topraktan elde edilen mineral boyalardır. Hepsi doğal olduğundan insan vucuduna zararı olmadığı bilinmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması değişik yapılmakla birlikte genelde vucudun üst tabakası olan epidermise işlenir. Alt deri tabakasına yapılan uygulamalar tavsiye edilmez. Kalıcı makyaj uzman kişilerce steril ortamlarda steril malzemelerle doğru biçimde yapılması çok önemlidir.

Kalıcı makyaj için özel makineler vardır ve sadece bu makinelerle yapılmalıdır. Dövme yapılan malzemeler kullanılmamalıdır.

Kalıcı makyaj ciltte nekadar kalır ? Uzun süreli bir uygulama olan kalıcı makyaj ciltte 3 ila 5 yıl arasında kalmaktadır. En önemlisi bu makyajla uzun süre geçireceğinizden, bu makyajın kimler tarafından yapıldığı , ön araştırmanız ve size en çok yakışanı bulmanız önemlidir.

Kalıcı makyaj sonrasında dikkat edilmesi gerekenler : Uygulamadan sonra 24 saat içerisinde su değdirilmez. uygulama yapılan yer 3-4 gün güneşten korunmalıdır.  Uzmanlar önerdiği topic malzemeler uzmanca verilen sürelerde uygulanır ve kontrollere gidilmelidir.

Şu andaki kalıcı makyaj fiyatları yaklaşık olarak 200 -400 tl arasında değişmektedir. Ama bu konular herzaman pazarlığa açıktır. Sizde kalıcı makyaj yaptırdıysanız veya yaptıracaksanız memnuniyet fiyat , şikayet ve her türlü görüşlerinizi ve sorularınızı burada paylaşmanız dileğiyle.. Güzellikle kalın….

Kırışıklık Kremleri ve Kırışıklık Tedavisi

kırışıklık-kremleriKırışıklık kremleri alırken önce en iyi kremi bulmak adına araştırma yapmalıyız. Kırışıklık kremi markalarını, etkilerini ve fiyatlarını gözden geçirmeliyiz ki; doğru kırışıklık giderici ve doğru kırışıklık tedavisi ni bulabilelim. Kırışıklık giderici kremler dalında çok fazla marka var. Tabi bir tek kremlede kalmıyor, kırışıklık maskelesi ve maskeleride bu sektörün içinde hangisinin daha iyi etki ve daha kalıcı olduğunu bulmakta burada kullandığımız üzünleri yorumlamak ve paylaşmak olacak. kırışıklık için Ahmet Maranki, Suna dumankaya, ibrahim saraçoğlu adlarına rastlıyorum. Neler yapıyorlar bilmiyorum ama bu isimlerden bahsediliyor. Kırışıklık giderici bitkisel yağlar , kırışıklık için doğal maskeler ve bitkiler ve çamurlarla bir takım maskeler yaratıyorlar sanırım . Tabii bunları kullananlardan ne kadar etkili olduklarını öğrenmemiz gerekiyor.
Ayrıca kırışıklık kremi markalarını ve etkilerini paylaşmak için ben bir kaç markaya değineceğim . Mesela; deracine kırışıklık kremi, olay kırışıklık kremi, avon kırışıklık kremi, loreal kırışıklık kremi, nivea kırışıklık kremi gibi bu markalar sanırım en çok satanlar arasında.

Geçenlerde eşim bir güzellik salonunda denedi markası aklımda değil ama yüzünden çıkarmak istemedi kendini çok iyi hissetti.
Evet kadınların belli bir yaştan sonra vazgeçemeyecekleri ürünler olan kırışıklık kremleri hakkında paylaşım ve yorumlarınız , herkesin ucuz fiyata doğru çözümü bulmasına katkıda bulunacak.
Genelde göz, göz altı kremleri en çok tercih edilenler olmasına rağmen alın ve çene bölgeleri içinde kullanılabilmekteler.

Cilt tipine göre değişebilen kremlerde mevcut sanırım . Ayrıca evde hazırlanabilen cilt bakımı maskeleri hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Paylaşımla kalın..

Varis Hastalığı Ameliyatı ve Lazer Tedavi Merkezleri

varis-tedavi-merkezleriÖncelikle Varis Nedir? sorusunun cevabı ; toplardamarların genişlemesidir. Hastalığın durumuna göre 0 ile 6 arasında derecelendirilir. mesela 1 kılcal damar varisleridir. damar çapı büyüdükçe ve hastalı ileledikçe derece artmaktadır. 3 derecede varis bölgesinde şişmeler olur.  6 derece en ciddi varis ayak bileğinde yara oluşmasıdır.  Varis ençok bacaklarda görülmektedir. Risk grupları ise sürekli ayakta hareketsiz iş yapanlardır. Bayanlarda erkeklere oranla biraz daha fazla ve özellikle hamilelerde varis görülebilir.

Varisli hastaların dikkat etmesi gereken durumlar is şunlardır. Sıcaktan korunmalı , ayakkabı seçimini iyi yapmalı ayakta uzun süre sabit durmamalıdır. Ayrıca düzenli egzersizler yapılmalıdır. Aynı durum hamileler için de geçerlidir. Hamilelikte oluşan varisler genellikle hamilelik sonu düzelmektedir.

Varis ameliyatı ve cerrahi yöntem , 2 ve daha yüksek dereceli varislerde tedavi yöntemi olarak kullanılmakatadır. Varis tedavisinde lazer tedavi merkezleri açılmıştır . Lazerle varis tedavi yöntemi ise, damarı içten kapatmaktır. Yani ameliyat yöntemi ile alınan damarlar alınmayıp yerinde bırakılarak damarların içten kapatılması yöntemidir.  Skleroterapi denilen tedavi yöntemi ise çapı 1ile 4 mm olan damarlara yapılır. İncecik enjektörlerle damara madde enjekte edilir ve damar kapatılır. Hasta tedavi sonrası direk normal işlerine devam edebilir.

Varis tedavi edilmezse ne gibi sakıncaları olabilir ; ağrı ve şişlik gittikçe artar. Kılcal varislerde ise böyle ilerleme olmaz sadece görüntüsel problemler olacağından bayanlar genelde bu varis tedavi merkezlerine müracaat etmektedirler.

En iyi varis tedavi merkezi hangisi diyorsanız. Bunu belirleyebilmemiz için , sizlerin yaşadıkları ve tecrübeleri ni yorum bölümüne yazması gerekmektedir. Sanırım yine büyük şehirler , yani istanbul ankara izmir adana antalya bursa varis tedavi merkezleri önde gelenler olacaktır. Herkesin katılım ve paylaşımını bekliyoruz..

En Güzel Örgü Modelleri ve Örnekleri Burada

erkek-kazak-örgüsüBiz sizin için en güzel örgü modelleri sitelerini araştırdık ve eminim isediğinizi bulabileceğiniz bir siteye buradan ulaşabileceksiniz. Öncelikle bebek örgü modelleri en çok   aradığınız konu olsa da bunun yanısıra hırka, dantel, kazak , el işi örgüleri ve daha fazlasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Sizin için pirinç örgü modeli videosunuda yayınladık. Eğer merak ettiğiniz ve bulmak istediğiniz örgü dantel ne olursa olsun buraya yazın ve biz sizin için bir araştırma yapalım.

Yada resmini ve videosunu bulupta buraya eklemek isterseniz gene yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Örgülerden o kadar değişik aksesuarlar da yapılmaktadır ki , akla hayale gelmeyecek şeyler. Mesela, örgü kasketler, örgü bolerolar, örgü boyunluklar, örgü klozet takımları, örgü bandanalar, şapkalar, battaniyeler, çantalar ……

Benden size söylemesi , bir kız size kazak örüyorsa, babaannemin dediği gibi hakikatli kızdır. Ben böyle biriyle 18 yıldır evliyim bana yandaki adamın üzerindeki gibi ( tabi daha güzelini ) kazak örmüştü :-)

örgü-modelleriEn iyi örgü sitelerine buradan göz atabilirsiniz;
örgü modelleri,orgu modelleri,kazak,hırka,yelek modelleri,cocuk,kazak,hirka modelleri,tıg isleri, sapkalar, sallar,oyalar,atkilar,ahsap boyama,yemek,tıg i.
Bebek Yelek ve Orgu Modelleri – Cocuk Modelleri – Bayan Modelleri
ebrugiller.blogcu.com/

Örgü Modelleri, Örgü Örnekleri, Atkı ve Bere Modelleri, Bebek Örgüleri, Örgü Hırka Modelleri, Örgü Kazak Modelleri.
Atkı Bere Modelleri – Çocuk Örgü Modelleri
www.orgumodelleri.org/

Örgü, örgü modelleri, deryalı günler, örgüler, derya baykal, deryalı günler, derya baykal modelleri, deryalı günler modelleri, çeyiz modelleri, bebek örgü modelleri, süveter …
orgu.modellerim.net/

Prinç örgü modeli videosu

Örgü Modelleri, Dantel Modelleri, Örgü Örnekleri, Örgü Teknikleri, Örgü Kazak Modelleri, Örgü Hırka Modelleri, Şal Modelleri, Bolero Modelleri.
www.orgumodeli.com ÖRGÜ,ANLATIMLI,ÖRGÜLER,KNİTTİNG
Kimden anlatımlı örgüler · MODELLERİN ANLATIMLARINI OKU

Yeni Örgü Modelleri Burada, Örgü Modelleri için Hemen Girin Dantel mi Ariyorsun ? Bu Modeli Çok Begeneceksiniz! örgü-dantel Modelleri, Dantel Modelleri, …
orgudantel.com/

Dantel, Elişi ve Örgü Modelleri’ni bulabileceğiniz geniş içerikli bir site!
www.dantelelisi.com/

Örgü Modelleri, Örgü Örnekleri Kısaca Örgü Modelleri Adına Herşey Bu Sitede. Her Örgü Model Severinin Ziyaret Etmesi Gereken Bir Site Örgü Modelleri Sitesi.
www.orgu-modelleri.com/

BEBEK- orgu- modelleri- bebek -patik -modelleri- bebek- hırka- modelleri- bebek- battaniye- modelleri- bebek- eldiven- …
bebekorgumodellerim.blogcu.com/