Benim Aşkım

Aslında çok şey istememiştik
Sadece aşık olmayı özlemiştik
Senin inanılmaz kurguların…
Vee senin kurgularındaki oyunculuğum? bile
Bozamadı aşkımızın doğallığını
Bu öyle bir şey ki sevgilim
Başı ve devamı ile
Ne platonik, ne karşılıksız, ne de imkansız bir aşk
Bu ;sevgili, paylaşımlı ,teni mis kokulu , gözü mavinin her tonu
Yüreği kocaman ve tertemiz bir aşk….
Doğduğun güne
Seni tanıdığım güne
Seni öptüğüm günlere
Seni sevdiğim günlere
Seninle olduğum her güne
KUTLU OLSUN SEVGİLİM
İYİ Kİ VARSIN

Sebep Nedir?

Sebep sorusu? neden niçin sorgulama sorusunun bir biçimidir. Neden sonuç ilişkisi içinde sorgulama yeteği(öğrenme yeteneği) ne sahip olabilmek için her şeyin sebebini araştırmaya gitmenin yoludur. Sebebi olmayan hiç bir şey yoktur ve olaylar sebep sonuç ilşkisine dayanır. Herkes istek ve arzularını ister ve ararlar , ama istediklerini vermediğin zaman asıl kimlikleri ortaya çıkar. İnsanlara isteklerini vermek, vicdan meslesidir. Vicdanı olmayanın, insan olma şansı vicdansızlara göre sıfırdır. Çünkü bu bir algı meselesidir. Algıyı yakalamanın birinci temel kuralı genetiktir. İkincisi ise paylaşımdan (eğitimden) geçer . Herkes bunu hissebilir. Çünkü herşey içinizdedir. Hissedersiniz. Hissedeceksiniz. Ama en önemlisi potansiyelinizi ortaya çıkarmaktır. Bunu yapmanın tek yolu kaybetmektir.

Acun Ilıcalı neden başarılı ?

Acun Ilcalı Kendi sırını bu şekilde tanımlıyor. ” Ben insanların merak ettiğ soru işaretleri ” üzerine programlar hazırlıyorum. Ama insanlar eskitir .  Çağdaş insan AcunIlıcalı da bir gün popülerliğini yitirecek. Artık insanlar medyadan nefret etmeye başlayacak ve o da nasibini alacak. Kendi kendini baltalayan adam kıvamında bir gün herkesin güldüğü adam olacak . insanları kullanıp, onlara saygı ile yaklaşan Acun Ilıcalı ‘ yı insanlar anlayacak. Yapma acunn…. a Lahma acunn.

Günhan Özsezikli Kimdir ?

Selamlar sana Günhan Özsezikli senin kim olduğundan çok neler hissettiğin benim için önemli. Ama sen herzaman ki gibi safsata yapacaksın . Önemli bir insansın. Sağlığına ve çevrene duyduğun emniyetten ve ehemmiyetten bahsetmeyeceğim. Bu arama sonucun da  buraya girip bilgi almak isteyenler olacaktır, senin gibi. Bunları da büyük insanlara  ilet. Neden buradasın ? Sevgiler ….Steve

Hayat Yolunda Tavsiye istiyorum

Hayat yolunda tavsiye istiyorsanız . Size tek söylenecek bir şeyim var . O da kendinize ve yüreğinize inanmak . Sakın ha erkek gibi davranıp , bir bottan anlamayarak herşeyi biliyormuş gibi davranmayın.  Aslında ne dersem boş olacak , Çünkü hayatta gördüğüm en önemli şey, tavsiyeler bir işe yaramıyor . O yüzden yaşamalı ve görmelisiniz. Ama gördüğüm birşey de , herkes aynı hayatı yaşıyor. Kuşatılmış çerçevenizden dolayı zaten bir bok yapmaya çalışsanızda engellerle karşılaşıcaksınız. Ama unutmayın ve sakın unutmayın. Mevcut olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. M.K:ATATÜRK

Peker Hotel Beldibi Hakkında Yorumlar

peker-hotelSelamlar, bu yaz tatilde ziyaret ettiğim peker hotel beldibi kemer hakkında yorumlarımı sizlerle burada paylaşacağım.

Öncelikle ulaşım olarak kemer çok yakın beldibi beldesinde bulunmaktadır . Atalya’ya yaklaşık 30 km dir.  Herşey dahil sisteminde fiyat / performans oranı gayet iyi. Ancak tatilden ne beklediğinize göre değişir. Çalışan servis kalitesi mükemmel denemez ancak bir saygısızlıkla karşılaşmıyorsunuz o yönden iyi ve biraz daha eğitim şart gibi gözüküyor.  Deniz sevenler için deniz klasik açık hafif veya çok dalgalı olabiliyor , kumsal bulunmuyor ve iskeleden denize giriliyor. Herşey dahil sistemde bazı zaman sınırlamaları mevcut . mesela gece 10:30 da alkollü içecekler paralı satılmaya başlıyor. Ama sıkıntı etmeyin . Çünkü herşey dahil birası marmara 34 iken 3 tL ye efesiçmek daha keyifli oluyor. Bar işletmesi çok ilgili ve alakalı durmuyor en rahatsız edici tarafı bu ve her akşam içtiğim votka redbul fiyatlarındaki tutarsızlık beni tek çılgına çeviren nokta idi. votka redbul 5 – 6 – ve 8 di ?

peker-otel-beldibiZiyaretçi kitlesi % 90 rus ve benzeri ülkelerden , ama aile ortamı ve huzuru mevcut. Sıkıntı oluşturacak tipler bulunmuyordu.

Yemekler çeşitli ve sanırım idare edecek imkanı kendinize yaratıyorsunuz. Çok yemek seven biri olmayarak sıkıntı çekmediğimi söylemek isterim. Çeşit fena değil.

Çocuk havuzu ve kaydırak 1 adet mevcut idare ediyor ve yığılma olmuyor. Öğle yemeğinden önce ve sonra ara pide ve gözlemeler keyifli oluyor.

 

peker-recepZiyaretçilerle ilgili tek alakalı yer olarak animasyon ve aktiviteleri yöneten Recep bey’in başarısı Peker Hotelin elindeki en büyük koz bence . Çünkü, disiplinli (belli etmesede) ve ortamı yeteri kadar idare ediyor. Tüm ekibinide özellikle teşekkür ederim. Bize ve özellikle çocuklarıma ( çocuk aktiviteleri iyi )  göster diği ilgiden dolayı.. En iyi çalışanı Orhan ( organ – palyaço – herşey ) ayrı bir alem ve onu internette şov yapacağımı kendisine söylemiştim. Yaparımda organ, bir daha geldiğimde yapabileceğimi görmüş olursun bu yazımla..

Evet 10 üzerinden değerlendirmem deniz  6,  yemek 7,  bar 5, animasyon ve aktivite 9 olacaktır.

Birde odalar değinmeden edemeyeceğim tabii. ilk girdiğimiz 3 yataklı oda 5 , sonra (kendileri önerdiler boşalınca )  ikinci taşındığım 4 yataklı oda 9 puan alır.

Herkesin duşları kullandığı yoğun bir dönemde duş alırsanız bazen sıcak su gelmeyebiliyor. Dolayısı ile bu durum da bir dez avantaj oluyor. Sizde Peker Hotel  ziyareti gerçekleştirdiyseniz veya gerçekleştirecekseniz, burada soru, şikayet, öneri ve yorumlarınız paylaşabilirsiniz.

Deniz Baykal ŞOK Video Görüntüleri

deniz-baykal-video-görüntüleriEvet birkaç gün önce Deniz Baykal’ın şok seks görüntüleri olduğu söylendi ve fazla geçmeden bugün Deniz Baykal istifasını verdi. Ben bu görüntüleri yayınlamak istemiyorum, Ancak Deniz Baykal’ın bir genel başkana yakışmayan bu hareketinide hiç mi hiç tasvip etmiyorum.

deniz-baykal-seks-video-görüntüleriBugünkü; istifasını normal bir hareket olarak görüyürum ve AK parti hükümetine mal etmesini de doğru bulmuyorum.  Önce doğru adam olacaksınız ki; ondan sonra sağa-sola suçlama yapacaksınız. Konu ile ilgili olarak internetten bulduğum resimleri koyuyorum ancak video değildir. Deniz Baykal Kimdir ? yazısınıda bu arada okumanızı ve yorumlamanızı rica edeceğim. Ha birde Ali KIRCA’nın bu haberi sunduğundaki psikolojisinide merak ediyorum :-)

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak erkeklerin eşlerini aldatma psikolojisini okuyabilirsiniz (sarp)

Online Yardım , Çaresizim, Mutsuzum Diyorsan

yardım-edinEvet , hayatın gücü karşısında bir çarsizlik içindesin ve çağımız gereği bir arayışla internette online yardım isteğindesin ve buradasın. Ama istediğin cevapları burada bulabilecekmisin? Kız veya erkek arkadaşın mı problem yoksa aile meselesi mi? Ama her ne olursa olsun Çare sensin…
Ne oldu çözüm ararken çözüm mü buldun mu yoksa? Yoksa ardığın el sana buradan uzanmadı mı? Yoksa senin gibi düşünen yoldaş mı arıyorsun? Ama bak burada yok bunlar … Ne eski dostlar nede hatıralar…
Eğer sorununuz bir sağlık sorunu ise zaten burada durmayın ve acil bir hastahaneye gidin. Acil aksiyon budur. 112 ambulans hizmeti..
Eğer sorun aşk sorunu ise yapacak birşey yok ve kasmayın.. Aşk genelde tek taraflıdır.. ve birinin canını yakar . Ama sen aşıksan ve canım yanıyor diyorsan , benim sana buradan söyleyeceğim birşey kalmıyor bunu ilacı zaman..
Para lazım, hayat zor, çalışmak istiyorum ama olmuyor, iş bulamıyorum. gibi laflar hayatı boyunca sizin gibi mazaretlerin arkasına sığınmış insanların arayışlarıdır !!!!
Evet ÇARESİZSİNİZ ve ÇARE SİZSİNİZ. Sensin sana derman olacak kişi, çalışacaksın, emek vereceksin, yapacaksın. Emek vermek, yorulmak , erken kalkmak, gün doğuşunu seyretmek ve hayata yeniden başlamak. Ne kadar keyifli ve umut verici değil mi? Şükret, hayat her gün yeniden başlıyor, ama bulacağın insandan medet umak için değil , bulacağın insana yardım edebilmek için.. Bunu başarabilmek senin elinde.
Para kazanmak istiyorum .. Sevgilimi geri istiyorum … Yardım kuruluşları bana yardım edin …. Nerde bu devlet vatan bana yardın edin .. Fakirim … Neden ? çalışmadım çünkü? haa.. aaaa
Evet canını sıkma , sıkılma. olur ve olacak . Bir emekli arkadaşınla günlerini eğlendirecek ve – veya kadınsan gün yapacaksın . Zaman bir şekilde akıp gidecek ama yarattığın hiç birşey bu dünyada kalmayacak .. Ben size birşeyleri anlatmaya çalışmak istesemde siz bu yazıyı kapatıp gideceksiniz.. Ama ben buraya yazdığım saatler gibi verdiğim emekler gibi bir tane yıldız parlaması için emek verceğim. gecelerimi gündüzlerimi hep çalışmakla harcayacağım. Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun! Hayat dönüyor ve sende bu döngünün içerisinde hak ettiğin yeri alacaksın.
Peki yazın bakalım sorunlarınız şimdi . sorunlarımı sizinle payalaşmak istiyorum diyorsan ve bulamdığın çözükleri arıyorsan PAYLAŞ…

İnternet explorer uyumluluk görünümü

uyumluluk-tusİntenet explorer 8 ve üstü ile görüntüsü hoşunuza gitmeyen menü ve renkleri uyumluluk modu ile düzenleme imkanı yaşıyorsunuz. Mesela blogyorumda bu tuşu kullandığınızda aşağıdaki gibi değişim görüyorsunuz. hangisini beğenirseniz o renk tonu ile kullanabilirsiniz.

bu tuş yandaki resimde kırmızı daire içindeki tuşdur ve internet explorerda adres çubuğunun hemen yanında yer alır.

Alttaki görüntülerde bu tuşa basılmadan önce ve sonraki halleridir.

Eğer sizdede böyle bir tuş varsa hemen basıp deneyebilirsiniz.

Blogyorumda iyi sörfler…

uyumsuz-renk-k

uyumlu-renk-k