evlilik

selam ben emel 25 yasindayim.168 boy.57kg.mavi goz ,kahve sac.saygili ,durust her zaman insanlarin ic guzeligine onem veren sakin bir insanim ,aylemle yasiyorum ,amacim eblilik ,yuva kurmak isteyen birinle tanismak,eger oyle biri varsa bana ulassin,beklerim saygilar eemel24@hotmail.com

evlilik

mrh ben antalyadan mustafa
yaşim 27bekarim niyeti cidi bayan ariyorum yalandan nefret ederim cidi bayan yokmu yaş ve guzellik önemli degil durustluk daha önemlidir dulda olabilir ama cid dusunen bayanların msm beklerim lorekanka@hotmail.com

Blogyorum Sayesinde Evlenenler

evlilikEvlenmek istiyorum diyenler, blogyorumda ki evlenmek istiyorum diyorsan buraya sayfasını ziyaret ettiler ve farkettik ki yorum ve yazılanlarda bir çok çift izdivaca giden bu yolda blogyorumda eşlerini buldular . Bizde eşlerini blogyorumda bulanlar için özel bir bölüm açmaya karar verdik. Şu ana kadar 4-5 kişi biz evlendik diye yorum bölümüne yazdılar. Burada tüm evlennenlerin haber ve yorumlarını bekliyoruz. Herkese mutlu beraberkik dileklerimizle.

Türkiyeden biriyle evlenmek istiyorum.

Türk insanı farklıdır. Dünyanın neresinde olursa olsunlar örf adetlerinden ödün vermezler. Özellikle avrupadan yaşayan Türkler kendileri gibi Türklerle evlenmek ister özelliklede kızlar. Türkiyeden biriyle evlenmek istiyorum diye ararlar. Aslında uygun insanı bulmak zordur, bence bu konuda önce memleketinden tanıdık biriyle tanışmak daha uygun olur aynı örf ve adetde olması aile içi problemleride azaltmaktadır. Burada hangi ülkede yaşadığınızı ve nereli olduğunuzu ve mail adresinizi yazabilirsiniz. Evlenmek bazen çözüm değildir. Evleneceğiniz insanı iyi seçin ve bence uzun bir flört dönemi veya söz nişan dönemi geçirin. Bence en önemlisi ailelerinizden uzak durun en azından flört döneminde hepinize iyi ve güzel bir hayat diliyorum. Admin

Erkek olmanın tehlikeleri

Zordur erkek olmak. Ama bunu bilmezler kendileri bile. Çünkü sürekli bir baskı ile büyümüşlerdir. Erkek adam ağlamaz. Erkek adam ekmek getirir. Erkek adam olmak acaip bişeydir. Ağlamaz erkek adam, ama okadar da sağlıklı bişeydirki ağlamak, ama yapamaz bunu. Çoğu kadınlarda bilmez bunu erkek getirsin etsin yapsın ödesin de, bi sor adama nasılsın hayat nasıl gidiyo bi ihtiyacın varmı yapabileceğimiz bişeyler gibi sözler gerekir zaten bunu yapabiliyorsa kadınlar evlenilecek kadınlardır onlar. Paylaşmak lazım hayatı sevmek lazım. Paylaşmıyorsa insanlar özellikle evliler zaten o ilişkide sorun vardır. Benim erkek olmanın tehlikeleri adı altında böyle bir yazı yazmamın sebebi biraz olsun düşündürmektir insanları, kadınları ve erkekleri……. Yorumu olan?

eşler arasındaki sorunlar ve çözümleri

evli insanlar ne kadarda uzun flört dönemi olursa olsun evlilik sorunları yaşamaktadırlar. peki evli insanlar ve eşler birbirlerine nasıl davranmalı ve evliliklerini nasıl kurtarmalıdır veya kurtamalımıdır?

Bu sorunun temeline inilecek olursa insan oğlu bencildir ve bencil olmak zorundadır ve iyi evlilik ise insanların ortak noktalarının veya beklentilerinin çakışması ve 5 duyu organını tatmin ile mümkündür .

Yani açıklamak gerekirse, koku alma 1 eş kendisine güzel kokuyormu? 2 görsel özellikleri? 3 ten uyumu ve cinsellik !!!? 4 tad koku ilel endeksli? 5 sesi konuşması tonu ve beyin fikir uyumu!!

bunların 1 yada bir kaçının uyuşması evlilğin sürdürme sebebi olabilir. Bide evlilikte güven duygusu özellikle kadınlarda mevcut olup her şeye katlanma şeklinde ve artı örf adet ve kişisel psikoloji.

Çok zor bi konu olduğunu düşünseniz bile prensipte herşey basittir.

Ne istediğiniz imkanlarınız, düşünceleriniz evliliğin ve hatta hayatın temel prensiplerini oluşturur. Ne istiyorsan onu elde etme imkanın vardır. Bu sana ilahi güç tarafından zaten verilmiştir.  

evet biraz güncel ve dünyevi bahsedecek olursak ; bence evlilik bir şirkettir ,Nasıl şirket çelışanları ve şirket fedakarlık yapmka zorunda ise sizde evliliğinizde okadar fedakalık ve okadar istekli olmalısınız.

bence bu konu çok çeşit evlilik ve evlenme şekli ve olaylarına bağlı bir konu

sorunlarınızı burada yorumlayabilirseniz evliliğiniz ve daha önemlisi hayatınız için birlikte paylaşıma hazır insanların olduğunu bilmelisiniz..

EVLİLİKTE SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

evlilikte-cinsellik.jpgEvlilikte sorunlar ve çözümleri  
 
Sorunlu çiftlerin birlikte çift olarak başvurmaları mı yoksa bireysel başvuruları mı daha uygun olur?

Çiftlerin problemlerinin çözülmesi daha sonra bireylerdeki problemlerin çözümüne de yol açacaktır. Sorun çoğu zaman tek tarafın hatasına bağlanmayacak kadar karmaşıktır.

Sorun çoğu zaman tek tarafın hatasına bağlanmayacak kadar karmaşıktır.

Eşlerden birinin hatasıyla başlayan süreç karşılıklı hataların yapılmasıyla ve hatalı bir davranışın bir diğer hatalı davranışa veya tutuma yol açmasıyla ilerler. Çözümünde karşılıklı çabalarla oluşturulması gerekir. Ancak eşlerden biri profesyonel yardım almayı reddediyorsa, ki bu durum ülkemizde çoğunlukla ‘sorun sende, sen git’ şeklinde yaşanır, o zaman eşler mevcut sorunun yüklediği stresle daha doğru bir şekilde mücadele etmek için bireysel olarak profesyonel yardım alabilirler.

Ancak unutulmamalıdır ki, eşlerden birinin açıkça daha çok hatalı olduğunun görüldüğü durumlarda bile örneğin aşırı alkol aldığı zamanlarda davranışları kontrol etme güçlüğü çeken bir eş olabilir bu, yine her iki eşin de katkısı gerekir.
‘Benim sorunum yok, sen git’ diyen eşlerin sorunlu bir eşe sahip olmanın da psikiyatrik yardım almayı gerektiren bir sorun olduğunu unutmamaları gerekir. Hatta daha ötesi, sorunlu bir eşi olduğunu düşünen bir eşe sahip olmak da bir sorundur.
Diğer yandan bir çok zaman sorun eşlerden birinde olmaktan çok, eşler arasındaki ilişki biçimindedir. ilişki biçimi değiştirildiğinde sorun ortadan kalkar veya en az düzeye iner.

Evlilik sorunlarının niteliği nedir, ya da sıklıkla görülenler nelerdir?

Sorunlar elbette çok çeşitli fakat iletişimsizlik, iletişim eksikliği ve iletişim hataları oldukça önemli. Yapılan araştırmalar farklı cinslerin iletişim kurma tarzlarının da farklı olduğunu göstermektedir. Eşinizi eleştirmek veya hayal kırıklığı yaşamak yerine eşinizle nasıl iletişim kurduğunuzu ve nasıl kurmak gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ve böylece karşınızdakinin söylediklerinizi anlamasını sağlayabilirsiniz.
Siz ve eşiniz aynı sözcükleri kullanıyor olsanız bile çoğu kez kendinizi farklı bir dil konuşuyormuş gibi hissedersiniz. Herkes, eşini kendi konuştuğu dilin doğru olduğu varsayımına dayanarak yargılar: ‘Yine neden konuşmuyorsun’ diyen kadına kocası ‘ Ne oldu yine konuşmaya başladın’ diyebilir.

Evlilik terapisi ve aile terapisi aynı şey midir?

Evlilik terapisi, evlilikle ilgili sorunların çözümüne yöneliktir ve eşlerle yapılır. ‘Aile Terapisi’ kavramı biraz daha geniş kapsamlıdır; bireysel terapi görenlerin iyileşmelerinde aile yapısının öneminin farkedilmesiyle ortaya çıkan bir psikoterapi şeklidir. Yeniden sorunlu aile ortamına dönen psikiyatrik hastalardaki kötüleşmenin, onları izleyen profesyoneller tarafından gözlenmesi ile aile terapisi yıllar içinde yapılandı ve gelişti.
Aile terapisi başta çocukluk ve ergenlik çağı sorunları, uyum bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, alkol – madde bağımlılıkları ve şizofrenide olmak üzere geniş bir yelpazedeki psikiyatrik hastalara uygulanmaktadır. Çünkü bu hastalıklar ailedeki ve aile dinamiklerindeki dengeyi bozmaktadır.

Çiftlere öneriler

· Birbirinizle düzenli olarak konuşmayı alışkanlık haline getirin. Bunun için mümkünse bir periyod ve zaman belirleyin.

· Aşağıdakilere benzer soruları birbirinize ve kendinize sormaktan çekinmeyin:

· Benim yaptığım bazı şeyler seni rahatsız ediyor mu?

· Kendimiz ve birbirimiz için daha fazla neler yapabiliriz?

· Birlikte en son ne zaman gülüp eğlendik?

· Farklılıklarımızı birbirimizi rahatsız etmeden nasıl yaşayabiliriz?

· Bir konuda tartışmak zorunda kalırsanız sadece o anki sorunu ele alın, geçmiş dosyaları açmayın.

· Tartışma sırasında ‘Sen hep, sen her zaman, sen hiç’ gibi cümleler kullanmayın. Bu sorunu genelleştirir ve çözümü güçleştirir.

· Davranışı veya tutumu eleştiren, kişiye ve kişiliğe yönelik eleştirilerden kaçının.

· Gerektiğinde bir uzmana başvurarak profesyonel yardım almaktan çekinmeyin.