n11.com ürün iade şikayet ve bildirim süreci

n11-iaden11.com dan alınan bir çok ürünle ilgili bir çok insan sıkıntılı süreçler yaşamaktadır. Ben her zaman söylerim , görmeden alınan mal can sıkabilir . Bununla ilgili olarak şirket politikasını aşağıda yazıyorum. Ama n11 com yetkilileri de bu durumlarla ilgili olarak sattığı malların tedarikçilerini iyi seçmeli ve müşteri hizmetlerini geliştirerek ,mal tedarikçilerinden daha çok müşterileri memnuniyetini ön planlda tutmalıdır.  Eğer sizinde başınızdan böyle bir süreç geçtiyse yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. n11.com şikayet ve bildirim süreci aşağıdaki gibidir. ;”

Müşteriler için Ürün İade ve Bildirim Süreci
Müşteri ve mağazayı buluşturan bir platform olan n11.com,  ürün satışı yapmamaktadır. Satın aldığınız ürünler, size sitede alışveriş yaptığınız mağaza tarafından gönderilir.
Satın aldığınız üründe sorun yaşamanız durumunda, ürünü iade etmeden önce mutlaka mağaza ile irtibata geçin. Görüşmelerinizin sonucunda, ürünü iade etmeye karar verirseniz süreci başlatıp ürünü geri gönderebilirsiniz.
Kargoyu teslim alırken ürününüzün kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasara uğrayıp uğramadığını lütfen kontrol edin. Kargo görevlisi, taşıma esnasında oluşan hasarlar için zabıt tutmakla yükümlüdür.
Mevzuat gereğince, cayma hakkına ilişkin ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. bk. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri 
 
Teslim aldığınız ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa ürünü iade etmek için, Hesabım sayfanızdan onay sürecini durdurup iade sürecini başlatabilirsiniz. İade sürecini başlatmak için lütfen Hesabım sayfanızdaki Ürün İade butonuna tıklayın.
Açılan ekranın sol bölümünde yer alan iade nedenini seçerek açıklama girin.
İade gönderdiğiniz ürüne ait kargo bilgilerini girin ve ürün iade butonuna tıklayın.
Alıcı, iade talebini ilettikten sonraki 3 takvim günü içerisinde, Hesabım sayfasından iade kargo bilgilerini girmelidir. İade kargo bilgilerinin, bu süre içerisinde girilmemesi durumunda, 2’inci takvim gününde müşteriye bir hatırlatma e-postası gönderilir. Hatırlatma e-postasının ardından24 saat içerisinde müşteri, ürünü iade etmezse iade talebi otomatik olarak iptal olur.
Taşıma esnasında oluşan hasarlar için kargo görevlisine zabıt tutturduktan sonra ürünü aynı kargo ile mağazaya göndermeniz gerekmektedir. Bu durumlarda “Kapıdan iade alanını” tıklayarak işlem yapmanız gerekmektedir.
Müşteri, ürün iade kargo bilgilerini ilettikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp işlemi sonuçlandırması için 3 iş günü süresi bulunmaktadır. İşlemin bu süre içerisinde sonuçlandırılmaması durumunda, mağazaya bir hatırlatma e-postası gönderilir. Hatırlatma e-postasının ardından 24 saat içerisinde mağaza işlemi sonuçlandırmaz ise iade talebi sistem tarafından otomatik olarak onaylanır. Ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden kesintisiz olarak müşteriye iade edilecektir.
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması, 2 ila 4 günlük bir süreyi bulabilmektedir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize artı bakiye veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebileceksiniz.
Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden ek süre talep edebilir. Müşterinin onay vermesi durumunda, ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekmektedir. “

Bayan Çizme Modelleri

cizme-kadinGene Kış geldi ve bayanlar için en vazgeçilmez ayakkabılardan biri kış için çizmeler.. Tabi modayı takip edenlerde hersene 2010 2011 ve hatta 2012 yıllarını arayacaklar çizme modelleri için. Çizme deyip geçmeyin bir çok modeli mevcut ama hersene bir kaç model daha ön plana çıkıyor. Mesela, püsküllü, pembe, ponponlu, tüylü, nubuk çizme, taba rengi, rugan, süet çizme,   binici çizmesi, kovboy çizmesi ve hatta abiye çizme bunlar arasında sayılabilir.

tabi birde vazgeçemediğimiz çizme ve ayakkabı markaları var . Bunlar arasında , beta, polo, harley davidson, kinetix, hotiç,  kemal tanca, dockers, bershka gibi markalar sayılabilir.

Çizme seçerken , bayan modelleri için öncelikle moda olanlar sonra da yakışanlar tercih edilmelidir. Klasik model çizme ve ayakkabı seçmek hersene kullanılabilirliği açısından uygun olur. Eğer bütçeniz uygunsa hersene çizme alabilecek durumdaysanız. Zaten modayı takip edip yakışanı almak en mantıklısı.

cizme-modelleriÇizme fiyatları hersene artış göstersede bu sene krizinde etkisi ile çok fazla artmadı. Ama marka ve modellere göre fiyatlar arasında büyük farklar olabilmekte.

Birde çizme renkleri var tabi, en çok kullanılan klasik renklerde kahve rengi ve siyah çizmeler. Ama kendinize göre farklı canlı renkli çizmelerde tercih edebilirsiniz. Kırmızı, yeşil, pembe, beyaz renkli çizmeler de tercih edilenler arasında. Özelliklede kış tatili için beyaz tüylü çizmeler tercih edilebiliyor.

Bence tercih sebebiniz, size ve kıyafetinize yakışan uzun süre kullanabileceğiniz çizme ve ayakkabılar olmalıdır.

Sizin tercih ettiğiniz ve ” ben böyle böyle özellikte çizme veya ayakkabı arıyorum ”  dediğiniz modeller varsa yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Bayanlar paylaşımla kalın…

İkinci el çok temiz, Chicco Araba Koltuğu 0 – 13 kg

chicco-araba-koltuk-22Merhabalar, bebeğim büyüdü ve çok az kullandığım resimde gördüğünüz Chicco araba koltuğunu satmak istiyorum. Bu tip ürünler gerçekten yıpranmadan kalabiliyor ve değerlendirilmesi gerekiyor. Yıkanabilir kılıflarının olması sebebi ile de hijyen açısından da çok güven sağlıyorlar. Şu anda piyasalarda minumum fiyatı 300 TL olan koltuğu ben 149 TL ye satıyorum . Kullanım kılavuzu ve kitapçığıda mevcut ve bu da gerçekten önemli. Eğer ürünü almak istiyorsanız . bilgilerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Yorumlar yazarların mail adreslerine otomatik geliyor. Bu sitenin en sevdiğim özelliği bu. Sizinle hemen irtibata geçebilirim.  Kullanım kılavuzundan bazı bilgileride sizlerle paylaşmak isterim.

[TR) CHICCO SYNTHESIS
TEHLiKELERi ÖNLEMEK AMACIYLA  KULLANIM KiTAPÇIGI DiKKATLE OKUNMALI VE iLERiDE DE FAYDALANMAK AMACIYLA SAKLANMALIDIR. BiLGiLERi OKUMADAN ÖNCE ÜRÜNÜ KULLANMAYıNIZ.
KULLANIM BiLGiLERi “CHICCO SYNTHESıS” koltuğu 0+ yaş bebek grubu için resmen onaylanmıştır. Ağırlığı 13 Kg.a kadar olan çocukların arabada taşınması için onaylanmıştır. (yaklaşık 2 yaş). HAVA YASTIGI yoksa sürücünün yanındaki koltukta, veya arka koltukta kullanılabilir. Yalnızca marş yönüne göre ters yönde bağlanmalı ve sadece UN/ECE 16 y,önetmeliği veya eşdeğer bir yönetmelik tarafından onaylanan 3 noktalı emniyet kemeri ile sabitlenmelidir. Ayrıca Synthesis koltuğu, özel kancalar ile donatılmış tüm CHICCO çocuk arabalarına bağlanabilir.
SON DERECE TEHLiKELi: HAVA YASTIGI iLE DONATıLMıŞ KOLTUKLARA TAKMAYINIZ.
 “CHICCO SYNTHESIS” araba koltuğu 3 ayrı kemer yükseklik ayarıyla donatılmıştır. Bu üç pozisyon arasından çocuğunuz için hangi pozisyonun daha iyi olduğunu tespit edilir.

chicco-araba-koltuk

KOLTUĞUN SABiT VEYA SALLANAN POZiSYONU
“CHICCO SYNTHESIS” koltuğu, arabada kullanılmadığı zaman, beşik olarak da kullanılabilir. Sallanır hale getirmek için, stabilizatör blokesini yeniden eski konumuna getiriniz (arabada taşıma için alçaltmış olduğunuz) ve kolu C pozisyonuna yerleştiriniz . Sabit pozisyonda kullanmak isterseniz, stabilizatör blokesini çıkartıp kolu diğer pozisyonuna getiriniz.
KOLTUK KILIFI ÇIKARILABİLİR VE YIKANABİLİR
Koltuk kılıfını yıkamak istiyorsanız, koltuk kemerlerini çözünüz ve kılıfı çıkartınız. Yıkamak için kılıf üzerinde bulunan yıkama talimatlarını dikkatle izleyiniz.
UYARı
– Tüm taşıt koltukları olmamakla beraber, taşıtlardaki genel kullanıma uygundur ve taşıtların büyük çoğunluğuyla bağdaşmaktadır.
– Mükemmel uyum sağlanması taşıt imalatçısının, aracın kitapçığında aracın söz konusu yaş grupları için çocukları korumaya yönelik ‘Evrensel’ aygıtların kurulmasını öngördüğünü beyan ettiği durumlarda daha kolay elde edilir.
– Koruma amaçlı bu koltuk, bu uyarıyı içermeyen daha önceki modellere göre daha katı onay ilkeleri bazında ‘Evrensel’ olarak sınıflandırılmıştır.

Eğer bu araba koltuğu için 149 TL ‘ dan daha düşük fiyat vermek  isteyen varsa  da, teklif  fiyatı verebilir ve beraber değerlendirebiliriz.

Bebeğinizle birlikte sağlıklı bir hayat dileklerimle.

Nurlan

türkiyede kullanılan kağıt çeşitleri

Parlak yada Mat KUŞE kağıt MARKALARI ;
Türkiye’de ağırlıklı satılan kuşe kağıt markaları             : NOPA – CONDAT – KOMBASAN – SAPPİ – LEKAM – MOPAK
Türkiye’de ağırlıklı satılan kuşe kağıt gramajları (gr/m3) : 90gr. – 115gr. – 130gr. – 170gr. – 200gr. – 250gr. – 300gr. – 350gr.
(KİLOSU 2,1ytl+kdv civarında satılıyor)
I. Hamur kağıt MARKALARI ;
 
Türkiye’de ağırlıklı satılan I.Hamur kağıt markaları             : ALKİM  – KOMBASAN – MOPAK – TOPRAK – İNASET
 Türkiye’de ağırlıklı satılan I.Hamur kağıt gramajları (gr/m3) : 60gr. – 70gr. – 80gr. – 90gr. – 110gr. – 120gr. – 140gr.
(KİLOSU 1,5ytl+kdv civarında satılıyor)
III. Hamur kağıt MARKALARI
 Türkiye’de ağırlıklı satılan III.Hamur kağıt markaları             : ENZO  – CRAMY – BALKY – STORAENZO  – KOMBASAN
Türkiye’de ağırlıklı satılan III.Hamur kağıt gramajları (gr/m3) : 55gr. – 60gr. – 70gr. – 90gr(KİLOSU 1,3ytl+kdv civarında satılıyor)

KARTON kağıt Çeşitleri ;
AMERİKAN BRİSTOL  (2.KALİTE)
karton gramajları (gr/m3) : 225gr. – 240gr. – 250gr. – 270gr. – 300gr. – 310gr. – 350gr. – 400gr. – 450gr.  (KİLOSU 1,7ytl+kdv civarında satılıyor)
JAPON BRİSTOL (1.KALİTE)
karton gramajları (gr/m3) : 180gr. – 240gr. – 270gr. – 300gr. – 350gr. – 370gr.  (KİLOSU 2,5ytl+kdv civarında satılıyor)
 
LUX TRİPLEX
karton gramajları (gr/m3) : 225gr. – 250gr. – 300gr. – 350gr. – 400gr. – 450gr. (KİLOSU 1,5ytl+kdv civarında satılıyor)
 
KROMAKARTON
gramajları (gr/m3) : 180gr. – 200gr. – 210gr. – 225gr. – 230gr. – 250gr. – 270gr. – 300gr. – 310gr. – 350gr. – 400gr. – 450gr. (KİLOSU ?+kdv civarında satılıyor)
 

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ KAĞITLARDAN OLUŞAN Gri MUKAVVA ÇEŞİTLERİ :
 
10’LUK – 12’LİK – 14’LÜK – 16’LIK – 18’LİK – 20’LİK – 30’LUK – 40’LIK – 50’LİK – 60’LİK – 70’LİK – 80’LİK – 100’LUK
BİR PAKETTEKİ MUKAVVA ADEDİNİ GÖSTERİR.
 
ÖRNEĞİN
  10’LUK GRİ MUKAVVADA  10 ADET VARDIR, YAKLAŞIK PAKET FİYATI 25YTL CİVARIDIR.
100’LÜK GRİ MUKAVVADA 100 ADET VARDIR, YAKLAŞIK PAKET FİYATI 25YTL CİVARIDIR. FARK MUKAVVA ET KALINLIĞINDANDIR. PAKET AĞIRLIKLARI VE FİYATLARI AYNIDIR….